Екоінспектори разом з поліцією спостерігатимуть за законністю полювання на пернату дичину

фото тематичне

Починаючи з 8 серпня екоінспектори разом з поліцейськими переходять на посилене патрулювання мисливських угідь Черкащини, під час сезону полювання на пернату дичину.

Про це інформує начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков на своїй сторінці у "Фейсбук".

Згідно наказів користувачів мисливських угідь Черкаської області, сезон полювання на пернату дичину розпочнеться 8 серпня та триватиме до 30 грудня поточного року включно. Днями полювання встановлено середу, суботу та неділю.

Державна екологічна інспекція Центрального округу інформує, що, відповідно до статті 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», документами на право полювання є:
· посвідчення мисливця;
· щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
· дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
· відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
· паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

Зазначені документи мисливець зобов'язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред'являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Екоінспектори нагадують, що за порушення правил полювання, порядку здійснення полювання, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування – передбачена відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу на громадян від 102 до 1020 гривень, а також попередження або накладення штрафу на посадових осіб від 510 до 1530 гривень згідно статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Повторне порушення правил полювання тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1020 до 2040 гривень з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої і на посадових осіб – від 1530 до 2550 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої.

З відкриттям сезону полювання державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Центрального округу спільно з правоохоронними органами та громадськістю проводитимуть рейдові перевірки на територіях мисливських угідь області з метою виявлення та припинення порушень правил полювання та пожежної безпеки.