Експерти розповіли на скільки подорожчає життя в Україні

Нормалізація в державі залежатиме від адекватного держбюджету, реформ та міжнародної фінансової допомоги. Зокрема, з приводу курсу долара говорять: навіть при найгіршому сценарії — 25 гривень за долар. А ще гірша ситуація буде, якщо Міжнародний валютний фонд не дасть Україні чергові кредити.

В уряді не бачать іншого виходу, ніж позичати у МВФ і шукати інших іноземних донорів. Вони повинні перекрити фінансові потреби країни на наступний рік. Україні потрібно десь знайти мінімум 25—26 млрд. доларів допомоги. З них 11—12 млрд. може виділити МВФ.

Падіння економіки в наступному році може скласти 5%, прогнозують прискорене зростання інфляції і зростання безробіття, яке може досягти 9—10%. Ринок праці переживатиме ще більш складні часи — вже зараз навіть у столиці на неформальних біржах влаштуватися можуть одиниці. Пенсійний вік, ймовірно, підвищать. Мінімальний дохід будуть тримати на нинішньому рівні. Ще одне — вимога кредиторів країни для нашого ж порятунку — підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги. Не виключено, що тарифи на холодну і гарячу воду, електрику зростуть у чотири рази.