Фільм Олександра Жовни «Мої милі українці!» презентували 22 серпня

«Шполяночка+» нещодавно повідомляла про новий творчий задум письменника та кіносценариста Олександра Жовни, який живе у Новомиргороді. Його нова художньо-публіцистична стрічка називається «Мої милі українці» і пов’язана із нашим ві-домим земляком, філософом, інженером-шляховиком, славним українським характерником, легендарним Степаном Кожум’якою.

22 серпня у Новомиргороді проходила презентація фільму Жовни, яка була присвячена 23-ій річниці Незалежності України. Переглянути фільм приїхали цього дня до Новомиргорода і небайдужі до творчості Олександра Жовни шполяни — автор книги «Планида Степана Кожум’яки» Юрій Колісник, його сестра Лариса з сином Ярославом, начальник відділу культури і туризму Шполянської
Фільм Олександра Жовни «Мої милі українці!» презентували 22 серпня райдержадміністрації Дмитро Вовк, заступник директора центральної районної бібліотеки Валентна Іванкіна, редактор газети «Центр України» Станіслав Мазурик, ветерани праці Віктор Колісник, Галина Трофименко, Лілія Фартушна, Степан Москалик (на фото). Враження від перегляду стрічки у всіх залишилися незабутніми. Автор вдало розкрив життєві переконання людини, яка мріяла про звільнення України від радянського колоніального яр-ма, пройшов заслання і тюрми за ідею. Сюжет пронизаний містикою та історичним поступом української держави. Цікавим видається те, що Жовна пам’ять про діда Степана проніс через усе своє життя, але фільм створив саме в цей знаменний для України час — час разючих перетворень. Розпочав зйомки ще минулого року, до Євромайдану. І тривала робота над проектом саме під час визначних подій у державі, які пророкував колись Кожум’яка. Олександр Жовна не знав, що останні кадри будуть відзняті на тлі багатомільйонного Майдану, який відстояв своє право на життя у вільній Україні. Отже, фільм про цю неординарну людину, справжнього українського характерника, волею долі знято саме в період, коли збулася його мрія — Україна повстала, встала з колін, розправляє плечі і вдихає на повні груди, звільняючись від гнітючих пережитків колоніального минулого.

Олександр Жовна пообіцяв шполянам приїхати найближчим часом до Шполи, щоб також презентувати фільм, адже доля Кожум’яки тісно пов’язана з цим містом. А, окрім того, один з епізодів фільму було знято навесні біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Шполі.

Наталія ДАВИДЕНКО