Фільм про Чорного Ворона зніматимуть за державні кошти

Результати Дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів, що отримають державне фінансування, оголосили 21 вересня у київському кінотеатрі «Жовтень». Цей відбір відзначився рекордною кількістю поданих заявок. Під час першого етапу члени експертної комісії опрацювали 172 кінопроекти. Дев’ять десятків із них були допущені до другого етапу, який відбувався у форматі відкритих пітчингів. Зокрема, ігрові та неігрові фільми приймалися у кількох тематичних напрямах: про героїзм воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції; до 100-річчя проголошення Української Народної Рес-публіки (у 2017 році); до 100-ої річниці бою студентів під Крутами (у 2018 році).

«Я надзвичайно задоволений результатами чергового конкурсного відбору, — не приховував емоцій голова експертної комісії з питань кінематографії Андрій Дончик. — На мій погляд, раніше нам не завжди вдавалося досягнути балансу між фестивальним кіно і фільмами для широкої глядацької аудиторії. Цього разу ситуація змінилася і сучасні українські фільми зможуть зацікавити не лише вибагливих кінокритиків, а й матимуть успішну прокатну долю».

«Дуже приємно констатувати, що якість кінопроектів росте від відбору до відбору, — додав Пилип Іллєнко, голова Держкіно. — Багато проектів мають високий рівень, і перед експертами стояло важке завдання, бо те, що ми бачили, можна назвати справжньою конкуренцією».

За державний кошт екранізують, зокрема роман Василя Шкляра «Залишинець. Чорний Ворон», зніматимуть художній фільм «Роман з Крутами» і неігрове кіно «Михайло Грушевський: вірю в Україну» та «Крути. Історія перемоги».

«Україна молода».