Гаряча пора

Зустрічі

     Кандидати на посаду та в депутати Шполянської об’єднаної територіальної громади активно проводять зустрічі з містянами.

«Шполяночка +» зібрала ТОП-5 запитань, які шполяни найчастіше ставлять майбутнім обранцям і які відповіді отримують на них.

      Після об’єднання закриють Шполянську центральну районну лікарню?

      Відповідає голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб

     Шполянська центральна районна лікарня працювала, працює і буде працювати як до об’єднання, так і після. Наразі містом спеціально поширюють чутки, що лікарню закриють. Це брехня. У 2016 році у приміщеннях медичного закладу було замінено усі вікна,  на 2017 рік виділено понад 100 тис. грн на ремонт другого поверху лікарні, де знаходиться хірургічне та терапевтичне відділення. Також завдяки співфінансуванню з сільського, міського та районного бюджетів було виділено близько 1,3 млн грн на  придбання відеогастроскопу. Так, депутатами Черкаської обласної ради Василем Уманцем і Анатолієм Ткаченко вирішено питання дофінансування коштів на реконструкцію та закупівлю ліфта у неврологічне відділення. У минулому році було придбано квартиру для молодих спеціалістів, щоб кадри залишалися у місті, щоб лікарня функціонувала і там надавали якісні послуги населенню. Якби медзаклад планували закрити, кошти б на його розвиток ніхто б не виділяв.

       Коли почистять річку Шполку?

      Відповідає кандидат у депутати Шполянської об’єднаної територіальної громади Михайло Богач

     -      Для того, щоб привести річку до ладу потрібно не просто її чистити, потрібно застосовувати більш серйозний підхід, – проводити агромеліоративні роботи. Просто почистити річку – значить викинути гроші на вітер, адже це не дасть результату. А це не наш підхід. Я був за кордоном і бачив, як розумні люди підходять до вирішення таких проблем. Це робиться один раз і на покоління. Для того, щоб навести лад зі Шполкою, потрібно укріпити її береги, зробити дно. Це серйозний агромеліоративний захід, який потребує значних фінансових затрат. Наразі у нас є більш нагальні проблеми, які в першу чергу потрібно вирішити у Шполі. Адже якщо у місті не буде доріг, тротуарів, освітлення, а ми будемо виділяти кошти на річку чи поймуть нас люди?!

     Течуть дахи у багатоповерхівках, чи будуть їх ремонтувати?

     Відповідає кандидат в депутати від «Народного фронту», директор КП «Комунальний сервіс» Василь Пластун

     - По можливості ми виділяємо кошти з міського бюджету на придбання матеріалів для проведення ремонту дахів у багатоповерхових будинках. Матеріали закуповуються КП «Комунальний сервіс» і видаються під облік старшим по будинках.

       Коли будуть проводити ремонти заїздів до багатоквартирних будинків та асфальтування прибудинкових територій?

      Взимку поточного року міська рада вивчала це питання. Наразі нами визначено орієнтовні об’єми робіт, які необхідно зробити у цьому напрямку по вулицях Івана Гончара, Соборній та Таранця. Для вирішення цього питання з міського бюджету виділено 1 млн 600 тис грн. Враховуючи погодні умови та технічні вимоги, роботи у цьому напрямку заплановано розпочати у травні.

      Коли проведуть обрізку і видалення аварійних дерев?

      Відповідає посаду голови Шполянської об’єднаної територіальної громади Шполи Сергій Кравченко

    У місті постійно проводять роботи з обрізки та видалення аварійних дерев, це непреривний процес. Вирішення цього питання потребує проходження відповідної процедури. Спеціальна комісія при міській раді обстежує дерева, які підлягають видаленню, складає відповідний акт, направляє його на погодження до Черкаської обласної екологічної інспекції і тільки після її висновку виконавчий комітет Шполянської міськради видає ордер на видалення зазначених дерев. Лише після цього КП «Благоустрій» проводить видалення зазначених дерев із залученням підприємств та організацій міста.