Генсек НАТО поставив Росію в один ряд з Ісламською державою

Захід не хоче нової Холодної війни, але і не пожертвує своїми принципами, заявив Йенс Столтенберг.

Дії Росії в Україні є серйозною проблемою для євроатлантичної безпеки, тоді як такі екстремістські угруповання, як Ісламська держава, несуть для Заходу терористичну загрозу. Про це заявив генсек альянсу Йенс Столтенберг, виступаючи в Брюсселі у вівторок, 28 жовтня, повідомляє прес-служба блоку.

"Я знаю, що я прийшов на цю роботу в критичний момент. Коли ми бачимо, як національні кордони і міжнародні правила стикаються з проявом сили. І нестабільність - в нашому районі. На сході дії Росії в Україні порушують міжнародне право. Вони сильно нашкодили довірі. І вони є серйозною проблемою для євроатлантичної безпеки", - сказав в першій з моменту вступу на посаду промові нещодавно призначений на посаду голови НАТО Столтенберг, в минулому - колишній прем'єр-міністр Норвегії.

"На Півдні від нас кордони стираються. Держави - ​​тендітні, - продовжив глава альянсу. - Ісламська держава та інші екстремістські угруповання поширюють по всій Північній Африці і на Близькому Сході насильство і нестабільність. І вони ризикують принести тероризм на наші вулиці", - додав Столтенберг.

Крім того, генсек додав, що Захід не хоче нової Холодної війни, але при цьому блок не пожертвує своїми принципами. "Дозвольте мені прояснити. НАТО не хоче конфронтації з Росією. І ніхто не хоче нової Холодної війни, через 25 років з дня падіння Берлінської стіни. Але ми не можемо і йти на компроміс в принципах, на яких будуються наш Альянс і безпека Європи та Північної Америки. Я в цьому твердо переконаний", - сказав він.

Своїми діями Росія перешкоджає поширенню демократії і миру в Східній Європі, вважає генсек. "Росія намагається звести нанівець той прогрес, якого ми досягли спільними зусиллями", - наголосив він.

Столтенберг нагадав також про посилення заходів безпеки в Східній Європі у зв'язку з діями Росії щодо України. "Щоб заспокоїти наших союзників. І щоб зупинити будь-кого, хто хотів би кинути нам виклик. В останні місяці кількість винищувачів НАТО в небі над нашими східними союзниками зросла в п'ять разів. Ми розгорнули більше кораблів в Балтійському і Чорному морях. І цього року ми проводимо понад 200 натовських і національних навчань в Європі. Нові навчання стартують кожні два дні", - розповів він.

Столтенберг також зазначив, що альянс повинен бути готовий до застосування військової сили, якщо в цьому з'явиться необхідність. "Ми повинні бути готові вдатися до військової сили в разі необхідності", - сказав він, закликавши Росію припинити дестабілізувати ситуацію в Україні.

Джерело:http://ua.korrespondent.net