Гіпсовий бюст, авто за борги та новий керівник області: як Зеленський Черкащину відвідав

Минулого тижня з робочим візитом Черкаську область відвідав Президент України Володимир Зеленський. Програма перебування першої особи була досить насичена – гарант оглянув поточний ремонт Черкаського аеропорту, об’їзну дорогу в напрямку Руської Поляни, зустрівся з політичним та громадським активом регіону, поспілкувався з прихильниками та скаржниками, роздав вказівок та насамкінець представив Черкащині нового керівника ОДА Ігоря Шевченка та очільника обласної СБУ Сергія Ходунова.

Прилетів гарант до Черкас на гелікоптері, опісля пересів до автомобіля представницького класу Mercedes-Benz, на якому пересувався протягом цілого дня. Першою зупинкою глави держави став черкаський аеропорт, де тривають роботи з відновлення штучної злітно-посадкової смуги.

— За два роки у Черкасах буде нормальний міжнародний аеропорт. Цьогоріч буде смуга. Ми будемо допомагати і звертатимемось до бізнес-еліти, щоб паралельно будувався термінал. Також ми знаємо, що дорога з Канева до Кременчука у поганому стані. Тому хочемо найближчим часом змінити їй статус, щоб можна було відремонтувати першочергово, — заявив Президент.

Перш ніж пустити представників ЗМІ на територію аеропорту, де Зеленський має інспектувати смугу, медійників просили пройти через встановлені на вході металошукачі, перевіряли вміст сумок і просили зробити кадри на фотоапарати й показати їх охоронцям.

Журналісти телеканалу «1+1» взяли із собою «бюст Зеленського», який хотіли передати гаранту. Втім, очільнику країни такий сувенір не сподобався, і він залишився у представників ЗМІ.

— Боже, де ви взяли таке страхіття. Я бачив його в інтернеті, навіщо ви це робите. Припиніть, — з посмішкою відреагував на погруддя глава держави.

Поки Володимир Зеленський інспектував аеропорт та дороги, під стінами обласної ради зібралося близько 200 жителів Черкаської області, які хотіли потрапити на заплановану зустріч із Президентом. Втім, людей не пускали до адмінбудівлі, аргументуючи це тим, що їх немає у списках запрошених.

Так, жителі села Ягубець приїхали до Черкас, щоб особисто поскаржитися главі держави на дії Держгеокадастру в області, який, на їхню думку, штучно гальмує процес розпаювання земель.

Обурені поведінкою охорони були і представники Ради ветеранів Черкащини та інші черкаські активісти, яких також не пускали всередину.

Зокрема, представник ГО «Опір свавіллю влади» Олег Лисак розповів, що їх виштовхували із будівлі.

— Чому одні люди спокійно проходять, а нас не пускають, вони що обрані? Що це за списки запрошених? Нічого не змінилося. Візит президента Зеленського в Черкаси — режим Януковича-Порошенка в дії, — зазначив Олег Лисак.

Заспокоїв мітингувальників представник охорони президента, який зазначив, що глава держави після зустрічі в адмінбудівлі вийде до людей і поспілкується з ними.

І дійсно, вже за певний час Володимир Зеленський під'їхав до Будинку рад.

Коли він вийшов з автівки, люди зустріли його оплесками та вигуками: «Зеленський — наш Президент», «Дякуємо» — та за лічені секунди оточили очільника країни з усіх боків.

Поки Президент ішов до входу в Будинок рад в оточенні своїх охоронців, які захищали його від натовпу, він вітався з присутніми, тис їм руки і посміхався.

Щойно Володимир Зеленський зайшов у будівлю, основна частина натовпу тут же почала розходитись.

А вже у сесійній залі гарант хотів з'ясувати, хто складав списки запрошених на зустрічі з Президентом, і наголосив, щоб такого більше не повторювалося. Вхід має бути вільним для усіх бажаючих.

Однією з найочікуваніших подій у ході візиту стало представлення Зеленським нового голови Черкаської обласної державної адміністрації Ігоря Шевченка. Відповідний указ опубліковано на сайті Президента України Володимира Зеленського.

— Сподіваюся, ця людина буде порядна. Тому що всі порядні, а тоді, як службовцями стають, то непорядні робляться, – сказав Зеленський, відрекомендовуючи Шевченка. Представив глава держави також і «темну конячку» — нового керівника Черкаського Управління СБУ Сергія Ходунова.

У ході візиту не обійшлося і без розбору проблемних для області питань та наказів Президента.

Так, Володимир Зеленський під час зустрічі з активом порадив секретарю Смілянської міської ради продати своє авто й заплатити за борги міста. Він поцікавився в очільників Сміли, хто відповідальний за численні борги Сміли й постійні зриви опалювального сезону.

На що секретар Смілянської міської ради Віктор Федоренко відповів, що на погашення боргу потрібно 3 мільйони гривень, і вони очікують надходження коштів з обласного бюджету у вересні.

Зеленського обурила така відповідь, тоді він запитав: на якій автівці їздить посадовець. Як з'ясувалось у ході розмови — на Toyota Land Cruiser.

— Тоді продайте своє авто, заплатіть борги, а потім із тих коштів, що прийдуть із обласного бюджету у вересні купите собі нове. Ми ж для людей працюємо, — сказав гарант.

А от міському голові Черкас Анатолію Бондаренку Президент дав наказ протягом півроку забезпечити два мікрорайони обласного центру школою, садочком та аптекою.

Міський голова Черкас пообіцяв вирішити це питання в ті терміни, які назве Президент України. На вирішення цього питання гарант дав очільнику Черкас півроку.

— Домовляємося на 14 лютого, — сказав Зеленський Бондаренку.

СЕРГІЙ ЗУБАТОВ