Голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко: «Виклики часу мають бути відображені в Конституції»

Батька Конституції України вшанували на батьківщині. На площі Знань, що біля Черкаського державного технологічного університету, відкрили закладний камінь пам’ятника Михайлові Сироті. Він очолював парламентську комісію, що працювала над Основним Законом держави.

Урочистості до 20-ої річниці Конституції України теж відбулися на площі біля цього ВИШу. У ньому Михайло Сирота навчався, а згодом працював проректором до обрання народним депутатом України. На захід приїхала й рідна сестра загиблого діяча Людмила Мисник.

— Дуже символічно, що саме черкаська земля, де народився духовний батько нашої нації Тарас Шевченко та батько української козацької держави Богдан Хмельницький, дала Україні ще й батька Конституції Михайла Сироту, — зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. — У 1996 році ще один видатний наш земляк В’ячеслав Чорновіл наголошував, що «Конституція по-трібна, насамперед, як гарант внутрішньої стабільності та незворотності обраного в серпні 1991-го шляху». Думаю, цей вислів В’ячеслава Максимовича — найліпше побажання нашій нації та державі. Особливо зараз, коли наші воїни на Сході борються за цілісність України. За 20 років наша країна змінилася. Ми маємо нові виклики. І вони повинні бути відображені в Основному Законі держави. Саме на цьому наголошує і Президент України, пропонуючи зміни до Конституції щодо децентралізації влади, правосуддя тощо.

До свята очільник області вручив державні нагороди й обласні відзнаки представникам різних галузей, а також АТОвцям.