Голова обласної ради Валентина КОВАЛЕНКО: «Я приємно вражена роботою освітян, які цілком віддаються улюбленій справі»

Минулого тижня в нашо­му районі з робочим візитом побувала голова Черкаської обласної ради Валентина КО­ВАЛЕНКО. Метою її візиту, як зазначила Валентина Михайлівна, було ознайом­лення зі здобутками та про­блемами навчальних закладів району ― рідної і близькою для неї сфери, на різних ділянках якої їй свого часу до­водилось трудитись.

Участь в президії районної ради
Взявши участь у президії районної ради, Валентина Кова­ленко виступила перед її члена­ми.
― Нині пріоритетним завдан­ням для місцевої влади є за­безпечення проведення чесних виборів, ― зазначила Вален­тина Михайлівна. ― Адже Пре­зидент наголосив, що всім нам потрібні саме чесні вибори, а не їх цікавий результат.
Присутніх членів президії цікавили питання щодо процесу децентралізації, бачення голови того, як зробити прозорішими стосунки у сфері земельних відносин. Депутати наголосили й на тому, що наразі в районі є на­гальним питання щодо уточнен­ня меж Шполи, розглянути яке повинна сесія обласної ради.
― Таке питання є у порядку денному 43-ої сесії, друге засідання якої відбудеться най­ближчим часом, ― сказала голова обласної ради.
Насамкінець зустрічі Вален­тина Михайлівна висловила сподівання, що на цих виборах люди віддаватимуть свій голос не кан­дидатам розкручених партійних брендів, а конкретним людям, яких знають і яким довіряють.
― Сьогодні в радах всіх рівнів мають бути представники, які не вирішували б свої меркантильні проблеми, а думали б про вирішення багатьох нагальних про­блем свого народу, ― зазначила Валентина Михайлівна. ― Нині не час для розбрату. Коли гинуть люди, гріх тим, хто думає про своє черево.
Подякувавши депутатам районної ради за активну співпрацю, разом з керівництвом району Валентина Ковален­ко вшанувала пам’ять Героїв Небесної сотні.

Дива в школі роблять не комп’ютери, а небайдужі люди
З освітянських закладів Ва­лентина Михайлівна першим відвідала Шполянський НВК «Загальноосвітня І—ІІІ ступенів школа №2-ліцей». Директор школи Іван Каракаш провів голо­ву обласної ради класами шко­ли, познайомив з багаторічними здобутками свого учнівського та педагогічного колективів. Під час спілкування та обговорення нагальних проблем школи, на­голосив на необхідності онов­лення комп’ютерною технікою шкільного комп’ютерного класу.
Під час відвідин Шполянської школи №5 її директор Світлана Сотник подякувала обласній і районній владі за те, що були виділені кошти на обладнання внутрішнього туалету у школі та попросила голову облради Валентину Коваленко посприя­ти у вирішенні проблеми з опа­ленням. Газовий котел, яким нині опалюється приміщення навчального закладу, вже застарілий і постійно ламається. Валентина Михайлівна пообіцяла посприяти цьому після надан­ня кошторису на це обладнання. Ще однією із проблем школи Світлана Володимирівна на­звала необхідність поповнення книжкового фонду бібліотеки.
Під час відвідання Валентиною Михайлівною уроку у третьому класі шко­ли (кл. кер. Т.Кисліченко) її полонив чарівний голос учениці цього класу Софійки Зуєвої, яка виконала для гості українську пісню. На знак вдячності дівчинка отрима­ла в подарунок книжку казок.
― Сьогодні в школі дива роблять не комп’ютери, а вчителі, ось ці небайдужі люди, які щиро вболівають за свої на- вчальні заклади,― зазначила Валенти­на Михайлівна, прощаючись із колекти­вом навчального закладу. ― Побажала всьому вчительському загалу та учням любові, миру і успішної України.

Дітей школи-інтернату підтримують благодійники
У планах робочої поїздки Валентини Коваленко було й відвідування Шпо- лянської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І—ІІ ступенів Черкаської обласної ради. Її директор Віталій Вер- бівський розповів голові, що завдяки підтримці влади та партнерів за останні 10 років школу було газифіковано, замінено систему опалення, всі вікна та двері, реконструйовано І та ІІ поверх спаль­ного корпусу, відремонтовано їдальню, дах, спортзал та майстерню, придбано комп’ютери, легковий автомобіль, авто­бус та мікроавтобус. 160 дітей школи- інтернату, які тут живуть і навчаються, оточені увагою і турботою вихователів та педагогів, мають затишні кімнати для проживання, багато іграшок і всі необхідні шкільні речі.
Всі гості закладу могли пересвідчитись в цьому на власні очі, завітавши на урок до молодших школярів. Класна кімната, де навчаються діти, укомплектована м’якими меблями, мультимедійною до­шкою, в ній затишно і чисто. В перерві уроку діти проводили фізкультхвилинку.
Познайомилась голова облради і з умовами проживання дітей інтернату, відвідавши його спальне приміщення: дитячі кімнати мають сучасний естетичний вигляд, в ігровій ― багато м’яких іграшок, ігор, подарованих благодійниками, в холі ― м’які меблі для відпочинку та перегля­ду телепрограм. Тут працює й медичний пункт.
Під час спілкування з Валентиною Ко­валенко Віталій Вербівський розповів, що в інтернат часто приїздять меценати, які надають благодійну допомогу, деякі з них навіть не бажають розголошувати своїх імен. Щороку в день Святого Миколая діти отримують найбільше подарунків від місцевих спонсорів. Під час літніх канікул мають можливість відпочивати за кор­доном. Зокрема, нинішнього літа в Італії відпочивало 28 дітей.

Велика сила громади
Після відвідин школи-інтернату Ва­лентина Коваленко ознайомилася із роботою Товмацького навчально-ви­ховного комплексу, який бере участь у проекті ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-III». Виступаю­чи перед працівниками школи Валентина Михайлівна наголосила на великій силі громади, яка лише об’єднавшись може вирішити безліч проблем, на важливості народного контролю за всіма процесами, що відбуваються нині у суспільстві.
Для бібліотеки Товмацького НВК та кожного із відвідуваних раніше навчаль­них закладів голова обласної ради Ва­лентина Коваленко вручала подарунки ― літературу рідного краю.
Підсумовуючи в інтерв’ю для журналістів результати свого візиту, Валентина Михайлівна зазначила, що була приємно вражена тим, що побачи­ла сьогодні роботу освітян, які цілком віддаються улюбленій справі. Незважа­ючи на складні економічні та політичні обставини в державі, вони працюють як справжні менеджери. Не скаржаться на життя, а просто якісно роблять свою ро­боту. Тож і влада має більше приділяти увагу освітній галузі, її потребам і про­блемам, — зазначила насамкінець голова обласної ради.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).