Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко: «Перейменуванню вулиць на Черкащині — бути!»

Голову Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка під час вшанувань пам'яті Героїв Небесної сотні прикро вразили слова матері одного із загиблих Героїв Юрія Пасхаліна. В рідному селі Юрія Носачеві на Смілянщині сільський голова заявив, що пропозиція перейменувати центральну вулицю села з Леніна на Пасхаліна його не влаштовує.

«Тетяна Григорівна каже: «Він заявив, що йому «не треба в селі Майдану», а тому вулиця й далі називатиметься вулицею Леніна»... — пише на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» Юрій Олегович.

— Не знаю, чи в курсі сільський голова, що село Носачів, де він живе, називається так на честь козацького полковника Тимоша Носача, учасника антипольського повстання Хмельницького і Конотопської битви під проводом гетьмана Виговського, під час якої українські козаки ущент розбили вороже військо Москви. Тобто, саме село Носачів носить суто українську назву — на честь героя, який відстоював Волю України від усіх її зовнішніх ворогів. Думаю, зовсім недоречна назва центральної вулиці козацького села на Черкащині на «честь» вождя комуністів Леніна, ім'я й ідеї якого досі використовуються сепаратистами, які прагнуть реанімації «подобія» радянської імперії під зверхністю Москви. Натомість ім'я Героя Небесної сотні Юрія Пасхаліна, який так само боровся за Волю України, як і козацький полковник Тиміш Носач, заслуговує послужити славі села, яке виховує Українських Героїв!».

Перейменуванням вулиць міст і сіл Черкащини бути, запевняє очільник області. «Замість імен вождів і «вождиків» часів тоталітарного минулого вони мають носити українські назви. Й імена черкаських Героїв Небесної сотні мають бути першочерговими для вшанувань у кожному з населених пунктів, звідкіля родом ці славні Сини України!» — зауважив Юрій Ткаченко.

Джерело:oda.ck.ua