ГОРОДИ В ЛЮДЕЙ НІХТО НЕ ВІДБЕРЕ

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО НАДРУКОВАНОГО

Минуло майже півроку з тої весняної гарячої пори, коли виникла складна і скандальна ситуація у Шполі, пов'язана з використанням земельних ділянок жителями мікрорайону колишнього цукрозаводу під ведення городництва. Тоді з’ясувалося, що сімнадцять років тому ця земля була розпайована і тепер є приватною власністю. Але до того, як запрацювала електронна кадастрова база, цього ніхто не знав, навіть самі пайовики. Наявні документи свідчать, що жителі вказаного мікрорайону займають приватні земельні паї, які знаходяться в оренді двох підприємств — ТОВ «Маяк-Агро» та СПОП «Відродження». В останнього господарства — їх лише декілька, але саме його керівництво зажадало звільнити ці землі, оскільки це є неправомірно та наносить фінансові збитки орендарю. Директор же ТОВ «Маяк-Агро» Михайло Богач запевнив городників: виганяти їх не збирається, а навпаки — сприятиме всіма можливостями врегулювати проблему, щоб задоволеними залишились і вони, і пайовики. У зборах з приводу цього питання тоді взяв участь заступник начальника управління-начальник відділу землеустрою та охорони земель управління землеустрою, оцінки та ринку земель Євген КОЛОМІЄЦЬ. Він пообіцяв людям, яких зібралося понад 300 осіб, допомогти узаконити той обмін землями, який колись, у 90-х роках, здійснили тодішні міські правителі, але юридично не оформили.

Про цю проблему «Шполяночка+» не раз інформувала на своїх сторінках. І от дев’ятого серпня п'ятнадцять представників цукрозаводського масиву, які використовують землі для городів на полі, що поряд з їхніми садибами, побували на виїзному особистому прийомі у в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Оксани СІРОШТАН у приміщенні Шполянської районної ради.

Оксана Миколаївна уважно вислухала питання, що хвилює шполян: на якому етапі перебуває розгляд пакета документів, що був переданий для вивчення та здійснення обміну земельних паїв.

Допоміг начальниці розібратися у технічних деталях запрошений на прийом начальник відділу з питань земельних відносин Шполянської міської ради Сергій ЗАЄЦЬ, який ознайомив її з усією відповідною документацією. Шполяни довго спілкувалися з представниками влади і, зрештою, вкотре впевнившись, що їхні права справедливо захищатимуть, погодилися чекати, поки на рівні обласного відомства визначать усі технічні механізми перенесення приватних земельних паїв на інше рівноцінне за всіма параметрами поле. До речі, власники цих паїв надають нотаріальну згоду на такий варіант.

— Ми не відступимо від своїх вимог, — кажуть жителі цукрозаводського масиву Олександр і Таміла Курінні, — і права свої захищатимемо до переможного завершення. Якби не принципова позиція керівництва СПОП «Відродження», то можна було б без скандалів врегулювати проблему, але йому потрібно відібрати у нас городи. І не так з метою встановлення законності, як попсувати нам життя. А ми — переважно люди похилого віку, в іншому місці фізично не зможемо садити городину. Така колотнеча тільки забирає в нас здоров’я і псує нервову систему. Але ми це випробовування витримаємо і наполягатимемо залишити цей невеликий шмат землі у нашому користуванні. Ми майже два десятиліття обробляли городи, а тепер з нами хочуть обійтися як з безправними рабами, а винних у тому, що сталося, вже ж не знайдеш. Хіба це отак нас візьмуть і без останньої картоплини залишать? Де ж людяність?

— Добре, що представники міської ради нас підтримують і намагаються всіма силами нам допомогти юридично врегулювати ситуацію. Вони справді на боці простих людей, — каже Анатолій Лавроненко. — А перешкоджати людям залишити законно городи у своєму користуванні потрібно лише для того, щоб повставляти палиці в колеса нинішньому керівництву міськради і депутатському корпусу, бо декого дратує їхня успішна діяльність і те, що люди позитивно оцінюють їхні добрі справи для міста. Ця вся історія несе стовідсотково політичне забарвлення.

Так розцінюють «заводяни» те, що доводиться переживати вже не один місяць. Але набралися знову терпіння і сподіватимуться на світлий розум та управлінський талант обласних чиновників, які теж обіцяють допомогти.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).