Гройсман анонсував новий закон про місцеві вибори

Місцеві вибори мають відбутися, незважаючи на АТО, 25 жовтня

Проект закону розглянуть у Раді наступного тижня.

Законопроект "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" передають на розгляд профільного комітету Верховної Ради та підготовки до першого читання. Про це повідомив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман у вівторок, 26 травня.

Спікер парламенту очікує, що у Верховній Раді буде всього близько п'яти законопроектів про вибори народних депутатів і вибори до місцевих рад.

За його словами, необхідно буде з кількох альтернативних законопроектів підготувати один базовий законопроект.

Як зазначив Гройсман, у невеликих містах, селах і селищах вибори відбуватимуться за мажоритарною системою, а у великих містах буде діяти система відкритих списків. Гройсман також розповів, що йдуть дискусії про проведення виборів на рівні районів та областей.

Він наголосив, що "є специфіка голосування, що стосується тимчасово переміщених осіб і щодо територій, які розташовані на Донбасі". За словами Гройсмана, в цьому питанні необхідні "додаткові напрацювання".

Спікер також зазначив, що дискусійним залишається питання прохідного бар'єру на виборах: "У деяких ініціативах є пропозиції забезпечити прохідний бар'єр на рівні 5% для партій, а якщо будуть блоки, то на рівні 7%." Звучали ініціативи, щоб залишити прохідний бар'єр в еквіваленті відсотків мандатів, тобто, різні, але остаточного рішення щодо цього немає", - сказав він.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що незважаючи на військовий конфлікт в Україні місцеві вибори переноситися не будуть.

Джерело: ua.korrespondent.net