Громади почали вирішувать куди подіти кошти: наслідки децентралізації

Минулого тижня у селі Кримки, що входить до Шполянської ОТГ, заасфальтували І ділянку вулиці Михайлівської за рахунок коштів інфраструктурної субвенції. Отримані державні кошти кримківці вирішили спрямувати на капітальний ремонт однієї з доріг у своєму селі.

Очільник об’єднаної громади Сергій Кравченко зазначає, що це саме той приклад впровадження децентралізації, де люди самі вирішують, як їм розпоряджатись субвенцією, яка розподіляється прозоро між регіонами відповідно до формули, що враховує їхній економічний стан, згідно з чіткою формулою, яка залежить від чисельності населення і соціально-економічного розвитку регіону.

— Ми завжди даємо можливість людям висловити свою думку стосовно тих потреб, які реалізовуватимуться за кошти ДФРР, – пояснює міський голова, — кожна громада, яка входить до складу Шполянської ОТГ, сама приймає рішення. Ще жодного разу члени виконавчого комітету чи депутатського корпусу не заперечили вибір жителів об’єднаної громади, — констатує Сергій Кравченко.

На капітальний ремонт цієї дороги використали державні кошти інфраструктурної субвенції у сумі 360,4 тис. грн.

— Вулиця Михайлівська у нашому селі найбільше потребувала капітального ремонту, саме тому з неї і розпочали благоустрій, — зазначає в.о. старости с. Кримки Микола Запорожець. — До цього проводилися поточні ремонти вулиць Ковалівка та Центральна.

Як зазначають у міській раді Шполянської ОТГ, незабаром за кошти державної субвенції, які спрямовані на розвиток інфраструктури, у громаді планують заасфальтувати дві сільські вулиці у Лебедині — частину вулиці Центральної (150 м) і І ділянку вулиці Зеленої, а у селі Скотареве продовжують укладати бруківкою тротуар, який розпочали будувати минулого року за державні інфраструктурні кошти.