Громадська акція «Мирне небо єднання»

ГРОМАДСЬКА АКЦІЯ ЄДНОСТІ

Як відомо, 22 січня — державне свято України, пов’язане із пам’ятною істо-ричною датою підписання майже 100 років тому Акту Злуки між двома тодішніми українськими республіками: УНР та ЗУНР. Про це українці більше дізналися вже в часи незалежності нашої держави. У час нинішньої гібридної війни, розв’язаної на сході України північним сусідом-агресором, значення цієї дати набуло ще більшої ваги в свідомості суспільства.

У Шполі День Соборності відзначили цього року дещо інакше, аніж у минулі роки. У традиційних заходах, організованих райдержад-міністрацією, взяли участь переважно працівники бюджетних установ, відбулися напередодні свята — у п’ятницю. Спочатку урочисте зібрання проходило біля пам’ятника Тарасові Шевченку, потім — біля пам’ятного знака Героям Небесної сотні.

А в неділю, у день самої події, на площі Героїв Майдану відбулася громадська патріотична акція під назвою «Мирне небо єдності», в якій взяли участь і дорослі, і діти. Місце флеш-мобу обрали біля входу до кіноконцертного залу «Космос», яке прикрасили великою аркою із синьо-жовтих кульок. Ідея задуму полягала в тому, щоб продемонструвати в художньо-музичному форматі, на фоні розгорнутого великого державного прапора, з’єднання в одне ціле пазлів, що символізують мапу України. Цей креативний танець виконали талановиті школярки — учасниці танцювального гурту «Еліт». Зворушливі пісні про Україну виконали учасники театральної студії «Сузір’я» будинку школяра разом із керівницею Оксаною Присяжною, а також лауреатом всеукраїнських пісенних конкурсів Софійкою Домчук. Наприкінці акції кожен її учасник випустив у небо синьо-жовті кульки як символ мирного неба над єдиною і неподільною Україною.

Ідея проведення флеш-мобу належить депутатові Шполянської міської ради Максиму Доценку, який власне і організував його, взявши на себе всі фінансові витрати. Безпосередньо долучилися до підготовки сценарію родина Домчуків, директор станції юних техніків Лілія Усик, колективи будинку школяра та районного будинку культури, директор міського будинку культури Леся Осадчук. Приємним подарунком від міського депутата для малих діток стали солодощі від магазину «Цукерня».

Свідченням того, що головної мети було досягнуто, стали щирі очі шполянської учнівської молоді, які з радістю взяли участь у флеш-мобі та висловили свою палку любов до рідної України.

Вітаючи земляків зі святом, Максим Доценко зазначив, що єдність українців, передусім, має бути духовною, і тоді всі ми зможемо вистояти і перемогти будь-які випробування.

Наталія ДАВИДЕНКО

«ШПОЛЯНОЧКА+»