Громадськість пропонує створити спортивно-культурний комплекс

Працівники галузі фізичної культури та спорту Шполянського району нещодавно звернулися до керівників району — голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка та голови Шполянської районної ради Олександра Кузуба. Жителі міста звертають увагу на наступне.

«...Впродовж кількох десятків років дві дитячо-юнацькі спортивні школи, що функціо-нують в районі: Шполянська та Матусівська, знаходяться та проводять свою роботу в пристосованих приміщеннях. В обох школах працюють відділення з футболу, де займається 8 тренерів і понад 400 дітей, також працюють відділення з волейболу і дзюдо, для яких потрібні відповідні приміщення. В зимовий період відсутні належні умови для занять футболом. В районі створені дві футбольні команди «ЛНЗ-Лебедин» та «Шполатехагро», які успішно беруть участь в чемпіонаті області з футболу серед команд вищої та першої ліг. Створені волейбольні та баскетбольні команди — постійні учасники обласних змагань.

Проте, у місті відсутня належна спортивна матеріально-технічна база, що унеможливлює залучення дітей та молоді до занять спортом. В той же час в місті є два будинки культури і один кіноконцертний зал «Космос». Районний будинок культури і кіноконцертний зал використовуються не за призначенням. Протягом року приміщення здаються в оренду під торгівлю. Тому, на нашу думку, районного та міського будинку культури вистачить жителям міста для розвитку культури та проведення культурно-розважальних заходів.

Пропонуємо розглянути на сесії районної ради питання переобладнання приміщення кіноконцертного залу «Космос» під культурно-спортивний комплекс із спортивною залою. Прикладом може бути переобладнання колишнього будинку культури в мікрорайоні цукрозаводу під культурно-спортивний комплекс приватним підприємцем Павлом Мальчиком. Це вирішить проблеми занять спортом вихованців спортивних шкіл, спортивних команд з ігрових видів спорту (футболу, волейболу, баскетболу), молоді та жителів міста, які прагнуть до занять фізичною культурою та спортом.

Шпола розташована в центрі області та є географічним центром України, що дозволить проводити нам змагання обласного та всеукраїнського рівня з ігрових видів спорту. Це дасть змогу зекономити на відрядженнях команд та використовувати кошти, зароблені під час проведення змагань, на утримання комплексу.

На жаль, нині шполяни позбавлені можливості задовольняти свої потреби в заняттях фізичною культурою і спортом через відсутність відповідної бази. А заняття фізичною культурою і спортом — це, в першу чергу, профілактика захворювань, попередження вживання алкоголю та паління цигарок, наркотиків. Тому просимо вас врахувати нашу думку при вирішенні цього питання та сприяти задоволенню потреб дітей, молоді та жителів міста у занятті фізкультурою та спортом».

Звернення підписали Тимофій Демченко, Сергій Вербівський, Віталій Гончаренко та ще 40 осіб з числа представників спортивної галузі та громадськості району.

КОМЕНТАРІ ВІД РАЙОННОГО КЕРІВНИЦТВА

Голова Шполянської райдержадміністрації Володимир ПОТАПЕНКО:
— Питання, яке порушене представниками спортивної галузі, надзвичайно важливе і, розглядаючи це звернення в координованій спільній роботі відповідальних структурних підрозділів, ми обов’язково знайдемо правильний шлях вирішення проблеми. Пропозицію взято до уваги і найближчим часом оберемо формат зустрічей з цього приводу.

Голова Шполянської районної ради Олександр КУЗУБ:
— Перепрофільовувати кіноконцертну залу «Космос» у спортивний заклад — справа не з простих. Вважаю для цього потрібні громадські слухання, глибоке вивчення суспільної думки. Але те, що місту потрібен спорткомплекс — заперечень немає. Підтримка спорту і пропагування здорового способу життя — важливе положення нашої передвиборчої програми, тому обов’язково прийматимемо рішення щодо позитивного вирішення цього завдання.