Hand made: рукоділля в моді!

Сьогодні хенд-мейд — це модно, стильно, цікаво і захопливо. Все більше і більше людей починають займатися рукоділлям або купувати рукодільні речі. У чому секрет такої популярності хенд-мейду? Усе просто: зроблене руками — унікальне. І, придбавши або створивши самостійно таку річ, можна зробити оригінальний подарунок комусь, або ж потішити себе.

Шполянка Марія Кравченко — справжня фея рукоділля. Раніше Марія працювала у дитячому садочку і її робочий день пролітав у неймовірно активному темпі. Проте життя іноді підкидає несподівані ситуації, які кардинально можуть змінити його. Оскільки жінка не звикла нічим не займатись, то й почала розвивати здібності рукоділля.

Пані Марія вже близько 2 років займається амігурумі — одним із напрямків в’язання гачком або спицями іграшок і чоловічків. Її роботи користувались попитом серед покупців, тому майстриня не зупинялась, створюючи все більше й більше таких виробів. Навчилась робити іграшки самостійно, за допомогою роздрукованих схем. Згодом у просторах інтернету почала підшукувати все нові й нові схеми, за якими і створювала оригінальні іграшкові образи.

Проте сучасне рукоділля – це не тільки шиття і в'язання, ліплення, бісероплетіння. Популярність набирають цікаві та незвичайні хенд-мейд техніки з різних країн. У 1424 році в Італії, в Савоні, промисловим шляхом стали виготовляти тверде мило. Сьогодні у нас миловаріння також почало широко користуватись популярністю, і Марія Михайлівна, побачивши відеоролик у соціальних мережах, теж вирішила спробувати себе у цій справі.

І це вдається у жінки на славу. Вона створює найрізноманітніші предмети та букети квітів із твердого мила. Виконує оригінальні замовлення та робить навіть подарункові набори. Такі захоплення переросли у велику справу, і пані Марія вже відкрила свій затишний, атмосферний магазинчик, у якому разом із постільною білизною, рушниками, покривалами тощо можна придбати створені нею іграшки та оригінальні набори з мила, які саме зараз можуть стати чудовим подарунком до новорічно -різдвяних свят.

— Займатись рукоділлям не складно, якщо маєш непереборне бажання щось робити, головне зробити перший крок — зібратись і почати, — коментує Марія Кравченко.

Взагалі рукоділля – це медитативне, заспокійливе заняття, яке позбавляє тривожних думок, налаштовує на відпочинок, виводить зі стресу. Варто півгодини позайматись ручною роботою — і думки чисті, і настрій покращився. А все через спокійний ритм роботи, приємні тактильні відчуття від дотику до матеріалів і, звичайно ж, радість від власноруч створеної краси.

Юлія ЗАРУДНІЦЬКА