Таке незвичайне святкування у Шполі відбулося вперше. В основу фестивалю поклали шану гарбузу – символу української обрядовості, достатку, народного гумору. На присутніх чекала цікава розважальна програма: конкурси, виступи творчих колективів, змагання між глядачами, театральна вистава. А також святковий ярмарок народних умільців Шполянської громади і смачні випічки та страви з гарбуза від місцевих підприємців.
У конкурсі «Мін—Макс» визначали господарів найбільшого та найменшого гарбуза. Тож, у своїх господах шполяни мають, як гарбузи майже у 22 кілограми, так і в 5 грамів. Переможців нагородили керамічними горщиками, аби готувати смачну гарбузову кашу.
Далі гарбузові перегони перейшли на найменших жителів міста, діток віком від 6 до 18 місяців у конкурсі «Baby Boom», а старшим дітлахам, аби отримати подарунок, запропонували розгадувати загадки.
Гарбуз Fest 2021 супроводжувався виступами: народного аматорського фольклорного ансамблю «Берегиня», аматорського ансамблю «Лебедів кущ», народного ансамблю української пісні «Спадщина» філії села Сигнаївка та народного драматичного театру філії села Надточаївка з виставою «Бувальщина».
Гостинно пригощали шполян та гостей міста смаколиками з гарбуза: Районне споживче товариство (Н. В. Онищук), пекарня BAKERY SHOP (Л.І. Пономаренко), ресторан «Імперія» (В.Б. Гречко), кондитерський цех магазину «Транзит» (С.С. Кисленко).
У виставці народних виробів "Шполянські витребеньки" взяли участь: А. Каландирець, Н. Колос, А. Скрипник, Г. Шпиця, С. Бойко, О. Задворська, О. Музиченко, М. Кравченко, В. Сахаренко, Л. Скоропудова, села: Кримки, Сигнаївка, Мар’янівка, Лебедин, Водяне.
Також під час святкувань Дня міста було презентовано дві фотовиставки: Фотовистака "Нескорені" – присвячена українським бійцям Шполянської громади, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Таким чином шполяни висловили свою вдячність героям, за те що можуть мирно святкувати День міста. На світлинах також є загиблі захисники Шполянщини.
Фотовиставка «Місто з великою історією» - представляла експозиції напряму пов’язані з нашим улюбленим містом. Фотокартки сповнені нагадуванням про Шполу в минулому і сьогоденні.
Найгарячіший сюрприз – подарунок місту презентували соціальні партнери громади «LNZ-Group» та міський голова Сергія Кравченка – перед шполянами виступала популярна зірка української естради Солоха. Крім цього перед жителями і гостями міста виступили місцеві виконавці та колективи. Тріо «ВіаЛеДі», народний аматорський ансамбль українських інструментів «Вечорниці», солістка Антоніна Фоменко, ВІА «Срібні струни», ВІА «Шанс», тріо «Краяни», дует Вікторія Верба, Максим Шевченко, Олексій Кочетов, Юрій Чорноус
Для маленьких шполян у День міста діяла виставка дитячої творчості, ігрові зони, майстерня "Мульт-ленд". Із повітряних кульок оживали герої мультфільмів, а під час святкування дітлахи розважались цікавими іграми, руханками та з казковою героїнею Бабою Ягою.
Під вечір Шпола продовжувала креативно, яскраво та весело відзначати свою 427-му річницю від Дня народження. Саме в цей день, площа міста збирає творчі колективи Черкащини і цьогоріч шполяни зустрічали 10 танцювальних і 2-є вокальних колективів на V Регіональному дитячому вокально–хореографічному фестивалі «Elit Fest – 2021».Хореографічні і вокальні вміння традиційно відзначили грамотами і подарунками, які вручив міський голова Сергій Кравченко і заступник міського голови Оксана Курінна.