“Головне – не примушувати”: чи будуть богослужіння у церквах Шполи 7 січня

У 2023 році віряни ПЦУ та УГКЦ вперше відзначали Різдво 25 грудня. Водночас 7 січня люди також можуть відзначати це свято, хоч богослужінь у церквах цього дня не буде.

Про це журналістам "Шполяночки+" розповів ієрей Церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець Роман Саломатін. Він каже, що йому навіть дорікали через цей перехід.

"Церква не може заборонити святкувати будь-яке свято, - пояснює отець. - Якщо хтось хоче відзначати Різдво 7 січня, він може це робити, але у церкві святкувань в цей день не буде. Тому люди для себе вирішують, чи вони разом із церквою святкують, відвідують богослужіння, разом колядують у храмі або ж це для них суто сімейне свято. До мене ніхто не звертався з приводу того, чи буде богослужіння 7 січня. Водночас були коментарі з докорами, мовляв, ми зрадили православну віру".

25 грудня у церкві було більше прихожан, ніж очікувалося.

"Зважаючи, що це був понеділок, робочий день, то на богослужінні було більше прихожан, ніж я очікував - близько 50 шполян, - згадує Роман Саломатін. - У 2022 році ми не служили повноцінну літургію, тому тоді було чоловік 20 наших парафіян. Важко сказати, коли люди звикнуть до святкування Різдва 25 грудня. Та з часом це обов'язково станеться. Головне - не примушувати. Більшості складно змінювати підхід до традицій. Хоча в нас теж було чимало парафіян, які вагалися або й були проти переходу на нову дату".