19 лютого у Шполянській міській раді відбулась зустріч представників влади та громади. Ключові питання при обговоренні: часткове закриття пологового відділення, відсутність лікарів, автобусне сполучення, питання пошкоджених доріг та часткова відсутність вуличного освітлення на окремих вулицях.
Під час зустрічі були присутні представники влади: в.о. міського голови Олег Кошовий, заступник міського голови з питань виконавчих органів ради Ірина Каландирець, директор КНП "Шполянська лікарня" Василь Уманець, завідувач акушерсько-гінекологічним відділенням Олег Боженко та заступник директора лікарні Світлана Баловенко.
Питання з якого почалася не лише зустріч, але й її ініціатива - часткове закриття пологового відділення. В соцмережі Facebook піднявся шквал критики з приводу цього рішення. Місцева жителька задала ряд питань директору КНП "Шполянської міської лікарні" Василю Уманцю - що робити жінкам в екстрених ситуаціях та яка причина закриття.
"На сьогоднішній день головна проблема в демографічній ситуації нашого міста. Для прикладу: у нас народилося 178 дітей, а померло 768 людей. Тому, вийшла інформація, що через низьку народжуваність шполянські вагітні народжуватимуть у Звенигородці. Втім, всі потрібні лікарі залишаються, але декого доведеться звільнити. Тобто, у разі екстреної ситуації, у лікарні все-таки буде можливість прийняти пологи. Ви можете і по власному бажанню народжувати у Шполі", - розповів Василь Уманець.
Василь Уманець додав, що зараз є загроза і іншим відділенням, адже лікарів критично не вистачає в усіх направленнях.
"Ми надаємо всі умови, запрошуємо і не місцевих лікарів на роботу, даємо квартиру, зарплатню, але лікарів все-одно немає. Я особисто постійно шукаю кадри, дзвоню до колег в інститути, коледжі, подавали заяви, оголошення, щоб знайти молодих спеціалістів. Ще існує проблема, що ми не можемо знімати з військового обліку і через це не вже не один спеціаліст відмовився їхати", - додав директор.
Інша шполянка поставила запитання, чому пройти медогляд в Звенигородці коштує 300 гривень, а в Шполі 2 тисячі гривень.
"Таких цін більше немає, ціни переглянули у вересні 2023 року, на даний момент ця процедура коштує 600 гривень", - відповів Олег Кошовий.
Окрім цього, жителі ще запитали, коли вирішиться питання автобусного сполучення для дітей та коли відремонтують окремі ділянки розбитої дороги в місті.
"Ми закупили один новий, два б/у автобуси, ще один був, з березня місяця минулого року, якщо все буде добре, ми запустимо нові автобуси, але ви повинні розуміти, що комунальне підприємство повинно виходити хоча б в нуль, але вони навіть з одним автобусом працюють собі в збиток, але ми прислухаємось до вас, тому вже весною вирішимо це питання", - відповів Олег Кошовий.
Також, представників громади цікавило питання розбитих вулиць в окремих місцях. Вони розповіли, що вже зверталися з цим питанням до відповідальних за це питання людей, але поки нічого не вирішили, до того ж місцями немає вуличного освітлення.
Олег Кошовий пообіцяв поїхати на названі вулиці та особисто проконтролювати ті питання, за які відповідає він.
"Я завжди виконую обіцянки, якщо ви помітили, то я завжди говорю, коли впевнений в своїх словах, але також розумію, де щось може піти не так і попереджаю вас", - додав міський голова.
Одна з представниць громади прокоментувала після зустрічі, що вважає потрібним робити частіше подібні зустрічі.
"Хотіла б, щоб місцева влада частіше проводила ці зустрічі, адже повинен бути прямий зв'язок між громадою і місцевою владою. Я залишилась задоволена зустріччю, адже отримала конкретні відповіді на свої питання", - поділилася враженнями пані Любов.