Як відомо, майно колишнього ВАТ «Метровагонмаш», що знаходиться у Шполі, нині продається Фондом державного майна. Непотрібним таки виявився державі завод запасних частин, за продукцією якого, в свій час, черги стояли.
Загальна площа будівель, що входять до складу комплексу, становить 17167,2 кв. м. (згідно з технічним паспортом). Земельна ділянка площею 14,1 га, на якій розташований комплекс, надана у постійне користування Шполянському заводу запасних частин, згідно з державним актом на право постійного користування землею серія ЧР №20-61 від 13.06.1995. Окремо під об’єкт приватизації земельна ділянка не виділена. Початкова ціна — 9277608.00 грн.
Перші торги відбулися у січні 2018 року, на яких не було зареєстровано жодного учасника. У зв’язку з цим аукціон був перенесений на 2 березня 2018 року, який за інформацією власних джерел «Шполяночки+», знову не відбувся з тієї ж причини.
За правилами проведення приватизаційних аукціонів, з кожним перенесенням торгів ціна на лот знижується. Хоча й початкова ціна продажу було зовсім не захмарна. Експерти говорять, така ситуація може створюватись штучно, аби збити ціну та придбати об'єкт за безцінь. У такій ситуації «Метровагонмаш», вочевидь, чекає один шлях — вирізка на металобрухт.
Залишається сподіватись, що інвестор для підприємства таки знайдеться і що візити на завод владців різних рівнів, у тому числі посадовців, яким доля області та району має бути небайдужа в першу чергу — губернатора області Юрія Ткаченка, голови РДА ВолодимираПотпенка та інших — були таки не безцільними.
Справи законні
Чи забезпечить новий закон прозору приватизацію?
Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна» був прийнятий Верховною Радою України 18 січня 2018 року. Його основною метою є спрощення процедури приватизації та підвищення її прозорості та ефективності.
Як зазначив керівник ФДМУ Віталій Трубаров, новий закон, який дає старт прозорій приватизації за зрозумілими всім інвесторам правилами, — це результат командної роботи Фонду державного майна, Адміністрації Президента, Уряду, парламенту, громадських організацій, міжнародних партнерів. За його словами, у процесі підготовки законопроекту до прийняття, було проведено велику кількість «круглих столів», обговорень на парламентському економічному комітеті, у парламентських фракціях, проведено аналіз та обговорення сотні поправок від депутатів — і в результаті ми отримали закон, який суттєво спрощує приватизацію, скорочує терміни подачі документів, робить її правила прозорими та зрозумілими для інвесторів.
Віталій Трубаров наголошує: «Ми хочемо не просто продати, а хочемо, щоб прийшли саме ефективні інвестори».
Нагадаємо, законом спрощується класифікація об'єктів приватизації поділом на об'єкти малої та великої приватизації. До групи малої приватизації потрапляють об'єкти нерухомості, невеликі підприємства, а до групи великої приватизації входять об'єкти, активи яких перевищують 250 млн грн. Також скорочуються строки підготовки до продажу об’єктів і збільшується строк для подання заявок потенційних покупців. Встановлено, що у разі проведення великої приватизації залучатимуться міжнародні радники, а мала приватизація проходитиме на електронних торгах.
Марія ОСИКА