І знову про пенсії

    Із прийняттям українським парламентом пенсійної реформи, увага шполян постійно прикута до цієї теми.

Читачі неодноразово зверталися до редакції із запитаннями, що найбільше їх хвилюють.

Відповіді надає начальник Шполянського відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду Борис КУРІННИЙ.

 

 Чому підвищення пенсій для кожного різне?

   — Дійсно, підвищення до пенсій отримали не всі шполяни. Все залежить від заробітків людини, стажу і середньої зарплати по Україні. Але визначальним при цьому є не стаж, а зарплата. Якщо ви отримували мало, то і добавка буде незначна. Приміром, у нашому районі 847 осіб взагалі не отримали добавки до пенсії, для 1249 осіб пенсія збільшилася лише на 50 гривень.

   Також підвищення практично не торкнулося тих людей, які вийшли на пенсію нещодавно. У таких пенсіонерів показник зарплати ще не застарів і їх пенсія не осучаснювалася.

 Чи відмінила реформа зменшення розміру пенсії жінкам, що скористались правом дострокового виходу на пенсію по досягненню 55 років?

    — Розмір пенсії їм буде виплачуватись в повному розмірі після досягнення ними віку, який перевищує пенсійний на кількість місяців дострокового виходу на пенсію.

 Що буде з тими, у кого не має 25 років стажу на момент досягнення пенсійного віку?

   — У разі відсутності 25 років страхового стажу в 2018 році, така людина матиме право: по-перше, на призначення пенсії після допрацювання необхідної тривалості страхового стажу; по-друге, придбати (купити) стаж, якого не вистачає для призначення пенсії в 60 років; по-третє на призначення пенсії в 65 або в 63 роки, в залежності від наявного страхового стажу. Громадянам, в яких не буде 15 років страхового стажу, призначатиметься державна соціальна допомога після досягнення 65 років.