Ікона Святого Димитрія знайшла свій храм

Вчора, 8 листопада, весь православний світ вшановував Святого Великомученика Димитрія Солунського, який, страждаючи за християнську віру, був пронизаний списами римських воїнів. Геройську віру Святого Димитрія Господь прославив різними чудами після його смерті та нетлінністю тіла і мироточивістю, яка зціляла недужих.

Цього дня в Антонівці віряни Української православної церкви Київського патріархату відзначали храмове свято. І саме цьогорічний храм видався особливим, наділеним чудами від Бога. Адже проводилося святкове богослужіння у новозбудованій церкві з новим священиком - отцем Валерієм Шкарбаном, який є жителем села.

Мрію про храм в селі антонівці плекали давно. Вони бережуть пам'ять про колишню святиню-церкву, яку знищили комуністи у 1952 році. Про неї свідчить одна давня світлина із тогочасною громадою. Та бажання повернути собі свій рідний духовний осередок додавало наснаги до дій. Всього лише п’ять років тому було розпочате будівництво церкви на честь Святого Димитрія Солунського, а першими натхненниками ідеї були світлої пам’яті благочинний церков УПЦ КП Шполянського району, протоієрей Вадим Саломатін та керівництво місцевих сільськогосподарських підприємств СТОВ «Урожай» та СТОВ «Насіння» - Олександр Ржевський і Сергій Ніковський. Спочатку думалося пристосувати старий магазин в центрі села під церкву. Та, добре обміркувавши, місцеві аграрії вирішили будувати її з нуля своїм коштом, а громада охоче долучалася до робіт. Так, за декілька років постав у Антонівці величний храм, в якому відтепер звучить щира молитва до Господа, де кожен знаходить для себе внутрішню гармонію душі і серця.

І, дійсно, справжнім неймовірним дивом стала одна непересічна подія напередодні храмового свята. Літній житель села Володимир Холодний, радіючи тому, що в рідному селі збудували нову церкву, вирішив зробити для неї свій власний внесок. Знайшов стару ікону з образом котрогось із святих. Колись, у молодості, буваючи на службі в різних країнах, він возив її з собою як захист від усього злого. Парафіяни подякували земляку та стали придивлятися, чий же образ зображений на іконі. І були вражені, коли розгледіли напис: Святий Димитрій!

-  Це Божий подарунок нашій громаді, - сказав отець Валерій. - Господь привів у наш храм саме його ікону.

Після святкової літургії отець Валерій розповів вірянам про життя Святого Великомученика Димитрія, закликав єднатися в єдину Христову сім’ю заради виконання заповітів Божих. І щоб міняти життя краще, плекати любов до ближнього, до рідної України.

Наталія СТОРЧАК