Ірина Ванникова: «Якщо навіть одному учасникові АТО дадуть гарантовану йому законом землю, то це вже перемога»

Про це повідомляє видання «Урожай Надросся» із ссилкою на офіційну сторінку Ірини Ванникової.

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова повідомляє, що її робочі поїздки Черкащиною насичені зустрічами з людьми, особливо, з фермерами та АТОвцями. Саме від них надходила колосальна кількість скарг на роботу Держгеокадастру, зокрема і її керівника Ольгу Залогу. Тому, Ірина Ванникова вирішила підтримати цих людей і допомогти їм зупинити земельне свавілля. І на її думку, вони пішли правильним шляхом, якщо з ними намагаються боротися в кращих традиціях Януковича, а саме - пошкоджують білборди. Ванникова наголошує, що вандалізм - це прояв безсилля, а тому вона дякує Ользі Залозі за те, що остання продемонструвала свою неспроможність до конструктивного діалогу і вдалась до звичних методів Партії Регіонів.

Акція, яку вони провели разом із фермерами та АТОвцями під стінами Черкаської ОДА, викликала широкий суспільний резонанс. Більшість людей поставилася до неї схвально та дякували за те, що мітингувальники відстоюють право простих громадян на отримання землі.

«Після мітингу, наприклад, у Чорнобаївському районі «випадково» знайшлися вільні земельні ділянки, які вже готові передавати АТОвцям. Тому я вважаю, що якщо навіть одному учасникові АТО дадуть гарантовану йому законом землю, то це вже перемога. Оскільки ділянки вже почали надавати, то ми з мітингувальниками усе зробили правильно», – зазначила на своїй сторінці у Facebook Ірина Ванникова.

Однак були й ті, хто не зовсім схвально поставився до дій активістів, напевно, просто не зрозуміли суть мітингу. Були навіть і ті, хто ставив Ірині Валеріївні запитання щодо того, як до цієї акції причетний великий агрохолдинг МХП, який вона представляє, та говорили, що це олігархи борються з Держгеокадастром.

«Я займаю активну життєву позицію і ця акція моя особиста ініціатива. МХП ніяк не підтримував акцію протесту, хоча це було б цілком правильно. В агрохолдингу – один із найбільших у країні земельний банк, на якому він працює чесно та прозоро. Юрій Косюк завжди дотримувався позиції вільного ринку та вільної конкуренції. Україна будує європейську модель країни. Тому, окрім великих землевласників, повинні бути й дрібні, адже саме вони є основою економіки нашої держави. В Україні повинен існувати малий і середній клас – клас господарників, фермерів, які хочуть і можуть працювати на землі в Україні. Хіба це правильно, що люди, які обробляють землю та заслужили її, воюючи з окупантом на сході, позбавлені можливості отримати гарантовану законом ділянку?

Я чудово розумію, що підтримуючи права фермерів, наш ринок отримає здорову конкуренцію. Та є в цьому й найвища ціль – зробити модель України, яка б відповідала європейським цінностям. Такої, де люди можуть вільно заробляти, обробляючи землі, створюватимуть підприємства та робочі місця, а також сплачуватимуть податки. Ми свідомо робимо все, аби була така можливість і вибір», – наголосила Ірина Ванникова.

Мітингувальники мали не так багато вимог та чудово розуміли, що звільнення очільника управління Держгеокадастру у Черкаській області не є компетенцією місцевих органів державної влади, оскільки цього керівника призначає вище київське керівництво. Але своїми діями протестувальники домоглися політичної ухвали. Адже депутатський корпус майже одностайно проголосував за звільнення Ольги Залоги. Це означає, що депутати Черкаської обласної ради, яких обирали люди, відстоюють їхні інтереси і висловили саме їхню думку, що голову Держгеокадастру треба звільнити.

Тому, на думку керівника соціальних проектів МХП Ірини Ванникової, якщо знаходяться критики їхніх дій, значить, вони все роблять правильно і продовжуватимуть це. Адже голосування депутатів обласної ради – це велика перемога, яка надихає й далі відстоювати права тих, хто цього потребує.

Ірина Ванникова наголошує, що її позиція з мітингувальниками біля стін Черкаської ОДА прозора. Вона запрошувала всіх охочих до мікрофону, аби люди висловлювали свої думки та ставили їй запитання.

Однак знайшлися ті, хто замість відкритого відстоювання своєї позиції пішов доволі варварським шляхом, понищивши в Корсунь-Шевченківському та Городищенському районах білборди. На них керівник соціальних проектів МХП вітала українців із Днем Конституції. Незрозуміло, яке відношення має привітання до боротьби Ірини Ванникової, фермерів та учасників АТО зі свавіллям, яке чинить у земельних питаннях керівник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога.

«Борди з моїм вітанням начебто попсували учасники АТО Корсунщини і Городищенщини, але я в це не вірю. Ми з АТОвцями чудово знаходимо спільну мову, кожен із них мав можливість приєднатися до нашої акції біля наметового містечка. Тому цей акт вандалізму на знак протесту проти моїх дій, які я, однозначно, вважаю правильними, має вигляд махання шаблями після бою і щонайменше є смішним і безглуздим. Протест – це демократичний інструмент висловлення позиції. Але коли він проявляється в нелогічній формі, то мене це дивує і наштовхує на думку, що це ніщо інше, як політичне замовлення моїх опонентів у Черкаській області», – наголосила Ірина Ванникова.

Політичне рішення, яке на сесії ухвалили депутати Черкаської обласної ради – це велика перемога мітингувальників. Вона показала, що відстоювати свої права варто попри все, що надалі й робитимуть, аж допоки на земельному свавіллі не поставлять крапку.