Із липня в Україні збір платять й власники комерційних площ

За рішенням депутатів під цю категорію підпадають не тільки приміщення для підприємницької діяльності, а й усі нежитлові споруди — хлів, льох, туалет, тощо. До того ж, жодних пільг на такий вид нерухомості немає.

На власників розкішної нерухомості також чекає податкове нововведення. За квартиру площею понад 300 квадратів та будинок понад 500, доведеться сплатити додаткові 25 тисяч гривень.

Проте сповіщення від податківців отримають не всі. За оцінками фахівців, близько 90% нерухомості старого житлового фонду не внесені до єдиного реєстру, а відтак, у податковій про їхнє існування просто не знають.

Однак радіти не варто. Якщо власник вирішить продати свою нерухомість, таємне стане явним і його оштрафують на кругленьку суму за несвоєчасну сплату. За законом, власники нерухомості мали отримати сповіщення від податківців до першого липня та заплатити протягом двох місяців.

Тому фахівці радять не зволікати, а вже зараз йти реєструвати як свої розкішні котеджі, так і сараї, туалети тощо. Під оподаткування підпадають квартири понад 60 квадратів та будинки більше 120 метрів. За кожен зайвий метр власник має сплатити від нуля до 3% від мінімальної зарплатні, залежно від рішення місцевих органів. Експерти нагадують, платіжки за новими правилами власники нерухомості отримають лише у 2017 році.