ІЗ МІЖВІДОМЧОЇ НАРАДИ СИЛОВИХ ВІДОМСТВ

Значно зменшилася злочинність серед неповнолітніх, але залишається високий відсоток тяжких злочинів

Нещодавно прокуратурою району проведено міжвідомчу нараду керівників правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування за участю представників Шполянського РВ УМВС України в Черкаській області, Шполянської районної державної адміністрації, Шполянської районної ради, Шполянської міської ради, Шполянського РП Шполянського МРВ КВІ УДПтС України.

В ході роботи наради обговорено стан додержання законодавства в частині боротьби зі злочинністю, у тому числі в її організованих формах, попередження, виявлення і розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів на території м. Шполи та Шполянського району. Відмічено, що правоохоронними органами, в умовах докорінних змін системи кримінальної юстиції, здійснено ряд організаційних і практичних заходів, спрямованих на протидію злочинності, зміцнення законності і правопорядку, протидію тяжким та особливо тяжким злочинам проти власності особи в районі, забезпечено ефективну реалізацію повноважень, покладених на правоохоронні органи.

Так, протягом 3-х кварталів 2015 року та аналогічного періоду минулого року Шполянським РВ УМВС вживались заходи, спрямовані на практичне втілення зазначених керівництвом держави, Генеральної прокуратури України та МВС поставлених завдань із запобігання протиправного втручання у суспільно-економічні відносини, зокрема, на фоні кризових явищ, які мають місце останнім часом у житті нашої держави. Загалом райвідділу вдається предметно впливати на стан криміногенної ситуації та досягти певних результатів боротьби зі злочинністю. Дещо збільшилась реєстрація злочинів — до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) внесено 545 матеріалів, які містили ознаки кримінального правопорушення, що на 10 кримінальних проваджень більше, у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року (у 2014 році порушено 535 кримінальних проваджень).

Порівнюючи рівень злочин-ності з 2014 роком, слід відмітити позитивні тенденції, зокрема: зменшення рівня злочинності серед неповнолітніх та за їх участі (0 проти 4 у 2014 році), кількість злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння (4 проти 20 у 2014 році), у громадських місцях (45 проти 77 у 2014 році), та рецидивної злочинності (7 проти 22 у 2014 році).

Разом з тим, особливого за-непокоєння викликає вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, загальна кількість яких за 9 місяців 2015 року склала 198 проти 169 за 9 місяців 2014 року, з них тяжких 143 (110 у 2014 році). І хоча за 3 квартали 2015 року особливо тяжких злочинів скоєно на 4 менше, ніж за аналогічний період 2015 року (55 проти 59 у 2014 році), кількість таких злочинів залишається на високому рівні.

Так, більша половина вищезазначених кримінальних правопорушень — це злочини проти власності, основну частку з яких складають крадіжки державного та приватного майна.
За результатами проведення міжвідомчої наради прийнято ряд заходів, необхідних для попередження та зменшення росту злочинності.

Василь СУХОМУДРЕНКО, виконувач обов’язків прокурора Шполянського району.