ЇЇ ДУША КОХАЄТЬСЯ В ПОЕЗІЇ Й ПІСНЯХ

Лілія Фартушна ― активна жінка, українка, патріотка. Та небайдужість до всього, що відбувається в її житті, закладена природою ще змалку.

Народилася Лілія Костянтинівна в с. Суха Калигірка, що на Катеринопільщині. Її батьки ― вчителі. Ще з юних літ всі свої емоції, отримані від навколишньої природи, людських стосунків дівчинка виплескувала на папір. Вчителькою, тільки вчителькою української мови і літератури, мріяла вона стати.

Нелегким було її дитинство та юність, бо припали вони на воєнні та повоєнні роки. Та Лілія Фартушна знаходила в собі сили, ставила собі мету і докладала всіх зусиль, щоб здійснити її.

34 роки віддала педагогічній роботі в селі Іскрене. Вона ― вчителька за покликанням. Навчала ді-тей любові до рідної мови, вчила бачити красу природи і виливати все в поезію. Організовувала позашкільні заходи, «вогники», концерти для ветеранів.

Чоловік Лілії Костянтинівни ― вчитель хімії та біології, був директором школи. Разом збудували дім, виростили двох дітей, мають трьох онуків і трьох правнуків. Ніколи не стоїть осторонь громадського життя Лілія Костянтинівна. Односельці завжди зверталися до неї з різних питань. І вона, як депутат сільської ради, завжди прагнула підтримати і допомогти. І навіть після виходу на заслужений відпочинок, не залишилась байдужою до питань громади, організувала в селі Іскрене церковний хор.

Останні сім років Лілія Костянтинівна проживає в Шполі. Та й нині перебуває у вирі життя. Є активним членом літературної студії ім. Олекси Влизька. Кохається в піснях та поезії Тараса Шевченка, Василя Симоненка, інших українських письменників.

Події на сході України — біль її душі. Не може вона бути байдужою, допомагає, чим може. Для воїнів АТО Лілія Костянтинівна пече хліб із написом «Слава Україні!».

17 вересня у Лілії Фартушної ювілей. Та жінка завжди молода душею. І роки їй не завада!

Тож хай добро Вам сіється,
І на краще зміниться,
Все, що Богом суджене,
Вас не обійде!

Надія СВІТЛА, Галина ТРОФИМЕНКО, від районної літературної студії імені Олекси Влизька.