Кабмін хоче до вересня монетизувати субсидії на компослуги

Про це йдеться в тексті Меморандуму уряду з Міжнародним валютним фондом, який опублікований на сайті Міністерства фінансів.

«Для забезпечення повної лібералізації тарифів на газ до кінця серпня 2017 роки нами буде затверджено постанову Кабміну про монетизацію допомоги в рамках субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на рівні компаній, які надають комунальні послуги, до кінця вересня 2017 року», — йдеться в тексті документа.

Також наголошується, що в результаті монетизації приватні газові трейдери зможуть конкурувати з національним нафтогазовим холдингом «Нафтогаз України» в сегменті поставок газу для теплокомуненерго.

«Ми також будемо працювати в напрямку монетизації комунальних субсидій на рівні домогосподарств для підвищення ефективності використання енергії», — повідомляється в документі.

Як повідомляв УНІАН, за даними Мінсоцполітики, програмою житлових субсидій в поточному опалювальному сезоні 2016-2017 років скористалися 7,4 мільйона сімей.

В кінці 2016 року глава правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв заявив, що монетизація субсидій, які отримують громадяни від держави на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг, дозволить запустити ринок газу для населення, в результаті чого споживачі зможуть вибирати для себе постачальника газу.

20 березня поточного року віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко заявив, що монетизація субсидій на оплату комунальних послуг буде проводитись у два етапи: перший — на рівні підприємств, що надають послуги, другий — на рівні споживачів цих послуг.