Кавуни подешевшали на 20%

Ціни на кавуни в Україні продовжують знижуватися – за останній тиждень кавуни у середньому подешевшали на 20%, – інформує «Економічна правда».

На Шполянщині кавуни можна купити за ціною від 5,50 до 2,50  за кг. Зазначається, що кавуни відвантажуються у ціновому діапазоні від 1,2 до 3 грн/кг.

– Основною причиною зниження цін на кавуни є сезонне збільшення пропозиції цих ягід на ринку. Наразі завершується збір кавунів пізніх сортів в основних регіонах виробництва – Херсонській та Миколаївській областях, і виробники повідомляють, що урожай саме пізніх сортів кавунів в цьому році майже не постраждав.

Відповідно, сьогодні продукція на ринок надходить без перебоїв, а пропозиція місцевих кавунів на внутрішньому ринку – на досить високому рівні, – пояснили в асоціації.

В УПОА уточнили, що під кінець сезону значних цінових стрибків у сегменті кавунів не очікується. Виробники переконані, що липнева ситуація, коли основну пропозицію на ринку становила імпортна продукція, в сегменті пізніх сортів не повториться.

При цьому, незважаючи на досягнення мінімального цінового рівня за сезон, сьогодні кавуни в Україні реалізують у середньому на 65–70% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року.