Керівники Малої Виски приїздили на Шполянщину переймати досвід

МІСЦЕВІ НОВИНИ

Ознайомитися зі станом закладів соціальної сфери Шполянщини приїздили 6 вересня працівники виконавчої влади і місцевого самоврядування Малої Виски на запрошення голів Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка та районної ради Олександра Кузуба. Про це повідомляє офіційна веб-сторінка райдержадміністрації.

Делегацію в складі 15 осіб представляли заступник Маловисківської районної ради Світлана Сосновська і Валерій Палій, 10 голів сільських рад, заступник голови Маловисківської районної державної адміністрації Лілія Синчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту Світлана Кравченко та інші. Вони відвідали п’ять сіл і місто.

Усім численним успішно реалізованим проектам у гуманітарній сфері району суттєво сприяє дієва система співпраці виконавчої влади і місцевого самоврядування за схемою «Влада-біснес-громада», — на цьому особливо наголошували шполянські керівники.

Так, у Лип’янці гості відвідали сільську раду, будинок культури, амбулаторію і дитячий садок.

Плідна співпраця сільського голови Сергія Іщенка з орендарями тамтешніх земель позитивно впливає на розвиток інфраструктури в селі. Завдяки спонсорській підтримці там покращився стан доріг, благоустрій населеного пункту і закладів соціальної сфери. Такими ж позитивними перевтіленнями поділилась і голова Водянської сільської ради Наталія Кирченко. На території села вже п’ятий рік працює комплекс з виробництва біопалива. Тому водянці намагаються поступово встановлювати котли з альтернативного виду палива, щоб використовувати місцеву продукцію. Як зазначив директор Водянської НВК ЗОШ І—ІІІ ступенів Олексій Черяков, енергоефект помітили відразу, коли пелети із соломи почали використовувати у котельні сільської ради. Прийняли рішення встановити такий котел і в школі. Крім того, заміна вікон та утеплення дали ще більший позитивний результат.

— У стаціонарному відділенні територіального центру соціального обслуговування з надання соціальних послуг у Шполянському районі, що знаходиться в Лебедині, більшість з 28 проживаючих — люди віком за вісімдесят, — розповів директор терцентру Петро Двірник. — Але, це не заважає їм повноцінно жити і не задумуватись щодня над неминучим закінченням життєвої стежини.

У Лебедині гості подивились на нещодавно збудований стадіон і тенісний корт. Особливо позитивні враження в маловисківців залишились після оглянутих двох шкіл Шполянського району: Сигнаївського і Лозуватського НВК «Загальноосвітня школа І—ІІІ ступенів». Відвідали й Шполянську центральну районну лікарню. Після цього підписали угоду про співпрацю між Шполянською та Маловисківською районними радами.

Підсумовуючи зустріч з колегами із Малої Виски, очільник району Володимир Потапенко зауважив, що нам є чому повчитись і в наших гостей. Процес реформування по добровільному об’єднанню громад у них відбувається краще. Мала Виска вже має міську об’єднану громаду, в яку входить місто і три населені пункти з чисельністю населення в 11 тисяч.