Керівнику комунального підприємства загрожує ув’язнення

Прокуратурою Черкаської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно директора одного із комунальних підприємств Шполянського району за вчинення злочинів, передбачених ст. 246, ч. 2 ст. 364 (незаконна порубка лісу та зловживання владою або службовим становищем) КК України. Кримінальне провадження у цій справі порушене у жовтні 2014 року прокуратурою Шполянського району за результатами проведеної перевірки в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів.

Досудове розслідування у справі здійснювалося СВ СУ в Черкаській області.

В ході слідства встановлено, що обвинувачений у період з вересня по жовтень 2014 року, перебуваючи на посаді директора комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства, без передбаченого законом дозволу, що засвідчує законність порубки дерев, з метою одержання неправомірної вигоди, незаконно організував порубку дерев в лісосмугах, розташованих в адміністративних межах п’яти сільських рад Шполянського району, чим спричинив державі збитки на суму понад 600 тис грн. За вчинене кримінальне правопорушення директору підприємства загрожує покарання від 3 до 6 років позбавлення волі.

Крім цього, з метою відшкодування збитків, заподіяних навколишньому природному середовищу внаслідок незаконної порубки дерев, до обвинуваченого пред’явлено позов про відшкодування державі 600 тис. грн., який також направлено до суду.

Сергій КРАВЧЕНКО, прокурор Шполянського району.