Хто підкорить «Космос», тому й зірки з неба!

Нещодавно в редакцію газети «Шполяночка+» надійшов лист від директора районного будинку культури Анатолія Берестецького, в якому він вимагає вибачень за «звинувачення його у корупції» у статті «Шполяночки +» від 18.01.2018 «Кому дістануться «космічні» прибутки?».

Певно, мова йде про орендну плату, яку сплачують орендарі приміщення, яка за словами підприємців, йде у районний бюджет: «… офіційно і не зовсім» (побоюючись наслідків, самі підприємці попросили не називати свої імена). Чомусь Анатолій Берестецький впізнав у цьому вислові саме себе і сам звинуватив себе у корупції (адже у статті відсутні прямі ствердження, як і саме слово «корупція»), приславши на своє виправдання висновок перевірки Шполянським відділом поліції рахунків РБК:

Повідомляю, що Ваша заява про те, що 18.01.2018 року в газеті «Шполяночка+» опубліковано інформацію, яку необхідно перевірити, а саме, щодо сплати орендної плати підприємцями, які орендують площі кінотеатру «Космос» та РБК, зареєстрована в ЖЄО Шполянського ВП за № 396 від 23.01.2018 року, та розглянута у порядку Закону України «Про звернення громадян». У зв’язку з відсутністю даних, які б вказували на наявність кримінального правопорушення, підстави для внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань відсутні. Рішення щодо невнесення відомостей до ЄРДР Ви маєте право оскаржити до суду відповідно до ст.ст. 304-308 КПК України у 10-денний термін. У ході розгляду матеріалів було встановлено, що кінотеатр «Космос» перебуває на балансі Шполянського РБК ім. М.В. Гоголя. У вказаних приміщеннях приватні підприємці здійснюють підприємницьку діяльність на підставі укладення відповідних договорів оренди, та орендна плата визначається видом діяльності та розміром орендованої площі. Відповідно до бухгалтерських даних Шполянського РБК ім. М.В. Гоголя, оренда плата сплачується однаковими частинами на 2 рахунки, а саме на рахунок Шполянської районної ради (р/р 33210871700552) та Шполянського РБК (р/р 3155720.326937). Станом на 30.01.2018 року заборгованість по орендній платі відсутня. За результатами перевірки, у зазначеній ситуації не виявлено порушень кримінального чи адміністративного законодавства….

Після перевірки Шполянського відділу поліції важко зрозуміти, що мав на увазі начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолій Лозовий, який під час засідання депутатської комісії з питань комунальної власності Шполянської районної ради та розгляду питання передачі приміщення кінотеатру «Космос» у власність міської ОТГ заявив: «Не треба бути такими скупими! Треба ділитися «лакомим кусочком!» Що спонукало районного «міністра культури» до таких заяв: чи то «шапка, яка горіла на голові», чи то нервовий приступ, бо, виступаючи, він непристойно і несамовито кричав. І свідками цієї заяви був повний зал учасників наради.

Насмішив місцевий чиновник і своїм обуренням діями Уряду, який, на думку пана Лозового, щось не те робить. Це він так відреагував після того, як голова районної ради Олександр Кузуб зазначив, що серед завдань Кабінету Міністрів, які визначені до 1 квітня 2018 року, — забезпечення розмежування та передачі об’єктів спільної комунальної власності районів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад! Як пояснив голова райради, це стало відомо з наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку,  будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.

Вважає, що такі дії не на часі, і заступниця голови РДА Ольга Шпиця, яка доводила, що кінотеатр «Космос» не є окремою бюджетно-фінансовою установою, а входить до структури районного будинку культури. «Давайте ще почекаємо, поки всі села не об’єднаються в громади, бо ж РБК також рано чи пізно перейде у власність міської ОТГ», — наголошувала вона.

Якщо рано чи пізно перейде, то в чому ж питання сьогодні? Залишається лише здогадуватись чому керівництво РДА так противиться передачі закладу, що навіть не зважає на звернення батьків вихованців позашкільних навчальних закладів з проханням підтримати пропозицію міського голови, аргументуючи необхідністю нормальних приміщень для численних занять учнівської молоді із різних гуртків? Чому не діють переконання міського голови Сергія Кравченко, який надав і перспективний план розвитку закладу, і розповів про ефективні підходи до вирішення питання опалення приміщення, і запевнив, що не буде ніяких перешкод для проведення районних заходів.

— Треба розуміти, що держава не дасть об’єкту комунальної власності районної ради коштів на приведення «Космосу» в належний сучасний стан, — наголосив Сергій Кравченко. — Прерогатива державного фінансування націлена лише на новостворені об’єднані громади. Коштів у району немає, щоб проводити в цьому приміщенні суттєву реконструкцію (опалення, освітлення, фасадні ремонти, добудови тощо), а фінансова спроможність міської ОТГ є набагато кращою. Міжнародні донори теж орієнтовані тільки на ОТГ. А будувати з нуля будинок творчості — нелогічно, якщо уже є базова будівля. Тож люди будуть лише у виграші, якщо ми зробимо так, як пропонуємо. Чому ми повинні сидіти і чогось там чекати, жити в пострадянському застої, а не діяти вже сьогодні, міняти і отримувати результат?

Проте, жодні логічні обґрунтування, як виявилось, районним депутатам не втямки. Або на них впливають інші «приховані» важелі?! Адже сесія районної ради таки сказала своє «НІ!» розвитку «Космосу». Про всі деталі читайте у наступному номері «Шполяночка +».

Наталія СТОРЧАК