Хто стане новим директором ЗОШ №2?

Як відомо, нинішньої весни за власним бажанням з посади директора Шполянського НВК ЗОШ №2-ліцей звільнився Іван Каракаш, який довгий час авторитетно директорував у цьому навчальному закладі та мав велику кількість професійних здобутків. Івана Григоровича пам’ятають декілька поколінь шполян, які навчалися ще у старому приміщенні школи, потім — брали участь у будівництві нового, були першими учнями найновішої школи Шполи. Віднедавна у педагогічному колективі запанувала інтрига — хто стане наступником Івана Каракаша. «Шполяночка+» поспілкувалася із вчителями та батьками учнів цієї школи та поцікавилася, у кого із претендентів на їх думку найбільше шансів на перемогу.

У зв’язку із тим, що навчальні заклади, що знаходяться на території Шполянської ОТГ, перейшли у її комунальну власність, конкурс на заміщення вакантної посади проводиться міською радою ОТГ. Як повідомили у відділі освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму Шполянської міської ради, термін подачі документів на конкурс уже завершився, відповідні заяви подали лише двоє кандидатів — вчитель історії Олександр Гончар (який до завершення конкурсу, тимчасово виконував обов’язки керівника закладу, - ред.) та викладач української мови та літератури  Катерина Сімон.

Обидва кандидати досить багато років уже працюють у ліцеї, користуються повагою колег, учнів та батьків. Тож, і позиція опитаних виявилась доволі різною. Чи то через професійну етику, чи то через значну соціальну напругу в колективі, та більшість з опитаних не побажали назвати їх прізвища у статті.

 Отже, за висновками проведеного опитування, умовно можна розділити опитаних на три табори. У першому найбільшому таборі педагоги вважають, що у школі терміново треба оздоровлювати морально-психологічну атмосферу, де часто має місце несправедливість, колеги вдаються до неповаги один до одного, від чого в першу чергу потерпають діти. Причини розбрату, вважають перші, криються у несправедливих підходах до оплати праці, розподілі годин, ведення табеля представниками адміністрації школи тощо. Свої надії на покращення ситуації вони покладають на Олександра Гончара, якого вважають перспективним молодим фахівцем, спроможного по-справедливому організувати управління закладом. Найбільша кількість батьків теж високо оцінюють кандидатуру Олександра Гончара, який, за їх словами, зарекомендував себе талановитим педагогом, якого люблять і поважають діти.

Друга частина працівників висловлює свою підтримку Катерині Сімон — теж молодій і активній колезі, яка, на їх думку, стане успішним директором. 

Третя ж зайняла позицію очікування — підтримає того, хто переможе.

Втім, уже на цьому тижні настане кульмінація інтриги — конкурсна комісія визначить, хто із двох кандидатів займе посаду директора Шполянського міського НВК ЗОШ-ліцею №2.

Марія ОСИКА