Хто зможе достроково вийти на пенсію 

Достроково вийти на пенсію можна у разі скорочення штатів на підприємстві, але для осіб передпенсійного віку.

Право на дострокову пенсію поширюється на тих, хто був звільнений за скороченням штатів або у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємства. Але у документах обов'язково має бути зафіксовано, що звільняють працівника з ініціативи роботодавця.

Також достроково вийти на пенсію можна, якщо до пенсійного віку звільненому має залишатися не більше ніж півтора року, якщо вироблено повний стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків), якщо звільнений працівник протягом семи днів зареєструвався у службі зайнятості (якщо для людини не зможуть підібрати потрібну роботу, закон гарантує право на достроковий вихід на пенсію).

Зазначається, що звертаючись до Пенсійного фонду для призначення виплат, до заяви потрібно буде додати ще й клопотання про достроковий вихід на пенсію.

Розмір пенсії визначається залежно від придбаного страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески до Пенсійного фонду. При цьому у зв'язку із достроковим виходом на пенсію її розмір не зменшується.