Художні колективи міського будинку культури отримали нові костюми

Понад 20 років учасники художніх колективів «Берегиня» та «Вечорниці» Шполянського міського будинку культури очікували на новенький сценічний одяг і взуття. І от для співаків і музикантів цих гуртів придбали обновки: шкіряні чоботи, папахи, плахти і вишиванки. А також уже скоро пошиють і червоні, оздоблені вишивкою, пояси.

Як повідомляється на офіційному сайті Шполянської міської ради, на придбання сценічних костюмів для 2 колективів будинку культури із міського бюджету виділили 35700 гривень. Зокрема, коштом міськради придбали 20 червоних жіночих шкіряних чобітків і 8 чорних чоловічих шкіряних чобіт, 10 папах (чоловічий головний убір), 10 плахт (незшита поясна частина жіночого українського національного вбрання на кшталт спідниці), 4 чоловічі та 4 жіночі вишиті сорочки.

Як повідомила художній керівник народного аматорського фольклорного ансамблю «Берегиня» і директор Шполянського міського будинку культури Лідія Поліщук, сценічне взуття народних колективів не оновлювалося понад 20 років.

— Ансамбль «Берегиня» за цей час змінював художніх керівників і склад співаків, а взуття залишалося старе. На когось завелике, на когось затісне, а в когось і взагалі його не було. Тож для нашого колективу це дуже потрібний подарунок на 51 роковини утворення ансамблю. Зрештою, міська влада виділила кошти не лише на нові чоботи, а й на народні костюми. Приємно також і те, що мер Шполи Сергій Кравченко з розумінням ставиться до потреб і проблем наших художніх колективів, надає спонсорську допомогу для їхньої участі на різноманітних конкурсах і фестивалях, — повідомила Лідія Поліщук.