КОЛИ КОЛЕКТИВ ― ВЕЛИКА РОДИНА

Так уже повелося, що колективи в дитячих садочках переважно жіночі. Бо саме материнська ласка та турботливі жіночі руки, які створюють в їхніх стінах домашнє тепло і затишок, так необхідні нашим діткам та онукам в час, коли вони перебувають поза домом, без мам і тат.

Щодня з нашими малюками працюють вихователі та їхні помічники, музичні керівники, психологи, викладачі фізичної культури. Але є у цих закладах люди, праця яких на перший погляд зовсім непомітна, але не менш нелегка і така необхідна.

Впродовж не одного десятиріччя трудяться пралями в дитячому садочку №1 «Ялинка» Ніна Панасенко та Галина Мартиненко.
Ніна Спиридонівна прийшла в дитсадок 36 років тому. Пригадує, як вперше переступила поріг садка ще зовсім юною дівчиною.

― Спочатку працювала вихователем та нянею, ― згадує Ніна Спиридонівна. ― Групи були переповненими, по 30 і більше дітей, починаючи з 1-річного віку. Ліжок тоді діткам вкрай не вистачало і навіть доводилося доставляти розкладачки. Звичайно, за таких умов працювалося важко.

Згодом Ніна Спиридонівна перейшла працювати пралею Так рік за роком і не зогледілась, як стаж роботи на одному місці добіг аж до четвертого десятка. Цей садочок відвідували і її діти: син Сергій, який щойно повернувся з зони АТО, донька Ірина і двоє онуків.

Зріднилась із цим жіночим колективом і її колега ― Галина Валентинівна Мартиненко, яка ось вже майже три десятиріччя трудиться у цьому садочку ― спочатку нянею, а потім пралею, цей заклад відвідували ї її діти.

І хоча нині, завдяки автоматизації, робота праль стала набагато легшою, ніж кілька десятиріч тому, та все ж, від старанності, сумлінного ставлення до роботи залежить комфорт наших маленьких дошкільнят.

Дошкільну установу прикрашають роботи Галини Мартиненко, яка захоплюється вишиванням бісером і кожну вільну хвилинку присвячує своєму хобі.

― Наші пралі дуже старанні і віддані своїй роботі, живуть нашим садочком, його радощами і проблемами, ― каже завідувачка закладу Юлія Кравченко. ― Вони, не рахуючись із власним часом, завжди беруть участь в проведенні ремонтних робіт у приміщеннях закладу.

Ці жінки — перші наші помічниці під час організації всіляких свят, допомагають в естетичному оформленні садочка.

― Для всіх нас наш колектив ― велика родина, тож хочеться, щоб у ньому і всім нам, і нашим вихованцям було завжди затишно, ― зазначають жінки.

Лариса БАЧИНСЬКА.