Коли людина душу віддає роботі, її творцем завжди зовуть…

Хороший педагог — дошкільник — завжди поет, якщо навіть не пише віршів, бо для того, щоб дитина потягнулася до нього, подарувала свою сонячну посмішку, треба, щоб сам він мав мрію і вмів її втілити і вчинком, і словом, глибоким та осяйним, як найкраща поезія.

Серед розмаю духовних скарбів шполянки Юлії Олексіївни Кравченко важко відразу знайти щось важливіше, найцінніше для людини.

Упевнені, що в неї є кілька рядів струн єднання з життям. Зверху — найтовщі. По них бриньчать звичайні будні, прозові справи дошкільного навчального закладу №1 «Ялинка», який вона очолює понад 32 роки. Струни середніх рядів творять мелодії тих подій, тих дотиків із буттям, які викликають піднесені почуття. Все, про що вона говорить, хочеться запам’ятати, занотувати саме її словами.

Працюючи поряд з нею, пізнаючи її світлу душу, відчуваємо, що саме таким і хотілося б бачити все, що є на землі: красивим, добрим, натхненним, здатним любити і прощати, дарувати радість, сльози підтримки, бентежний комфорт, не грубіти серцем, а шукати розраду в тому, що можеш ще зробити заради сотень малюків з допитливими оченятами, які щодня поспішають у садочок. Найтонші, найвразливіші струни — найглибші, здатні творити мелодію тільки тоді, коли є дотик до дитячого життя, здоров’я, успіхів, які майже чотири десятиліття плекає Юлія Олексіївна на педагогічній ниві Шполянщини.

Як не дивно, робота збагачує і зцілює її життя, сила щирих почуттів до вихованців, колег підсвічує всі добрі справи Юлії Олексіївни, допомагає писати книгу Мудрості абзацами творчості. Досвідчений завідувач має два дипломи з відзнакою, значок «Відмінник народної освіти», численні грамоти та подяки, обиралась депутатом міської ради, членом міськвиконкому.

А з якою ніжністю та турботою дбає Юлія Олексіївна про те, щоб територія садочка замайоріла навесні тюльпанами, заяскравіла восени чорнобривцями, вітаючи красою кожен крок дитинства, щоб шепіт ялин і берізок заколисував сон малят, а веселі зайці та білочки підморгували з розмальованих стін, підбадьорюючи: «Не бійся, дитино, все у тебе вдасться!!!».

Неабияке захоплення й повагу викликає відповідальність, життєва енергійність та працелюбність Юлії Олексіївни, прагнення повсякчас рухатися вперед, творити, втілювати нові й нові задуми на благо дошкілля.

Тож не випадково, дошкільний навчальний заклад №1 «Ялинка» під її професійним керівництвом входить у двадцятку кращих закладів Черкаської області. Вона — обличчя українського дошкілля: неординарна особистість, вимоглива, справедлива, чуйна, турботлива. Це промінець тепла і щирості, сонячної енергії та витривалості, попри те, що її життя, як і у багатьох людей, мінливе — то холодний вітер дмухає на життєві струни, то палюче сонце обпікає їх. Та жінка ця непохитно завжди йде тільки вперед. Лише спогади вертають її у минуле, огортають теплом думки про рідні карпатські річки, біля повноводдя яких просила собі щасливої долі. І дочекалася: її любов до чоловіка проносить по життю, як талант. Як мати — виховала донечку на радість собі і людям, а вже як про чудову бабусю двох онуків, то й говорити можна безкінечно. Дбайливо несе стежиною долі найголовніше правило їхнього роду: дорожи собою і людьми, трудись — і прийде успіх. Бо коли людина душу віддає роботі, її творцем завжди зовуть…

5 квітня Юлія Олексіївна Кравченко зустріла свій ювілейний день народження. І вкотре сотні допитливих чомусиків, простягаючи до неї маленькі долоньки, нагадали їй про босоногі радощі, молодих ще батьків, запах вечірньої матіоли. А потім, глянувши на дітлахів, посміхнувшись і промовивши «Щастячка ви мої!..», засяяла, розквітла, бо ще раз усвідомила, що має такий чудовий вічний стимул рухатися тільки вперед.

З ювілеєм Вас, Юліє Олексіївно!

Колектив дошкільного навчального закладу №1 «Ялинка».