Коли організацію товариства сліпих забезпечать новим приміщенням?

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЛЮДЕЙ
З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Щороку, третього грудня, на Шполянщині проводиться не один захід — вечори, зустрічі, благодійні обіди для людей з інвалідністю, які живуть з обмеженими фізичними можливостями, але, не впадаючи у розпач, намагаються своє життя наближати до повноцінного формату. У Шполянському районі діють декілька громадських організацій, котрі об’єднують людей з подібними життєвими інтересами. Якщо у товариства глухих, центру соціально-побутової адаптації є свої приміщення, забезпечені всіма необхідними умовами для здійснення своєї діяльності, то організація інвалідів по зору вже багато років чекає на вирішення проблеми із незадовільним станом наявної будівлі.

За інформацією голови організації Миколи Торби, у Шполянському районі налічується 117 осіб з вадами зору (в тому числі в місті — 54, у Лебедині — 8, також інваліди з вадами зору проживають у Надточаївці, Матусові, Станіславчику, Капустиному та інших селах).

— Вже багато років осередок Шполянської організації УТОС перебуває в аварійному приміщенні, яке до того ж ще й знаходиться у вкрай незручному місці — на околиці Шполи, куди непросто добиратися як сільським жителям, так і міським, — зазначає Микола Якович, який нещодавно знову звернувся до керівників району і міста про допомогу у вирішенні проблеми.

Ситуацію прокоментував голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб:

— Так, ми знаємо про цю проблему і прагнемо допомогти задовольнити потреби найвразливіших верств населення. Громадська організація товариства сліпих звернулася до районної ради з проханням забезпечити їх новим приміщенням, і переважна більшість депутатського корпусу будуть не проти виділення частини коштів з районного бюджету на придбання будинку в центрі міста. Із такою пропозицією погоджується і міський голова Сергій Кравченко, з яким проведено консультації щодо узгодження співфінансування придбання будинку для інвалідів з валами зору. Оскільки нинішній бюджетний рік добігає кінця, то кошти плануватимуться у районному і міському бюджетах вже на 2017 рік. Сподіваюся, що нарешті позитивно вирішимо давню проблему і невдовзі наші земляки відзначать своє новосілля.

Ганна ШВЕЦЬ