Коли правоохоронці почнуть захищати права громадян?

Нещодавно до нашої редакції надійшла інформація про жорстоке побиття працівниками ДАІ жителя с. Водяне Анатолія З. Працівники редакції вирішили з’ясувати всі обставини цієї неординарної події, але ця спроба, як з’ясувалося, виявилася доволі нелегкою справою. Не вдалося поспілкуватися з сільським головою, а секретар сільської ради розповіла, що така подія в селі мала місце, але всіх подробиць цього інциденту вона не знає. Повідомила, що побитого сільського мешканця оглядала сільська медсестра.

Акушерка Водянської сільської дільничної амбулаторії Наталія Ш. була доволі небагатослівною, повідомивши, що всі необхідні свідчення вона вже надала працівникам прокуратури та слідчому. Я спробував переконати її, що людський загал також має знати правду про те, що сталося. А якщо вона надала свідчення слідчому, а він з однієї компанії з «міліціянтами», то ми вже знаємо, що буває в таких випадках. Медпрацівниця спробувала мене переконати, що ця справа не варта виїденого яйця і що її спеціально хтось замовив і «роздмухує з мухи слона». Під час розмови мене не полишало відчуття, що начебто я дивлюся російський інформаційний канал «Росія-24» або програму «Сегодня» на російському телеканалі НТВ з телеведучим Митькою Кисіленком з Галичини (жартую). Якась зазомбованість чи що? Сільські мешканці розповіли, що свідком події був чоловік сільської медпрацівниці. Наталія Ш. запевнила мене, що її чоловік не бачив того, як все це відбувалося, але він сказав «нападникам», щоб припинили бити хлопця, бо йому півроку тому зробили складну операцію на шлунку і можуть бути непередбачувані наслідки. Лише після цього його залишили буцати ногами.

Чому його розпочали дубасити ногами? Та тому, що він не зупинився на вимогу даїшників, оскільки був напідпитку. Але в голові не вкладається одне: якщо чоловік винен — одягніть на нього кайданки, доставте до райвідділку і нормально(!) проводьте з ним слідчо-процесуальні дії. Нині ніхто нікому не дав права безкарно знущатися і принижувати людину. На жаль, «герой» інциденту Анатолій З. навідріз відмовився давати будь-які свідчення з приводу цієї історії.

Коментар прокурора Шполянського району Сергія КРАВЧЕНКА:

— Справді, така подія у селі Водяне мала місце. На адресу прокуратури району надійшло відповідне звернення від громадськості району, на підставі якого працівниками прокуратури було розпочато перевірку, опитування свідків та учасників події. Всі зібрані матеріали на даний час скеровані до слідчого управління прокуратури Черкаської області. Після встановлення всіх обставин буде прийнято рішення згідно вимог кримінально-процесуального кодексу України.

Юрій ГЛАДЕНКО