Минулого понеділка у сесійній залі міської ради Шполянської ОТГ пройшли відкриті громадські слухання, на які запросили усіх охочих шполян визначитись із пріоритетами проведення робіт у місті.
Таким чином міські владці вирішили поставити крапку у суперечці – «що важливіше для міста:
фонтан на центральній площі чи якісна питна вода?».
Які аргументи взяли гору, дізналась «Шполяночка +».
Епопея з «геніальною» ідеєю голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка щодо реконструкції площі Героїв Майдану, де на місці колишнього пам’ятника Леніну мав з’явитися фонтан, обговорюється в Шполі вже не перший місяць.
«Шполяночка +» вже писала про те, як у травні 2017 року Кабінет Міністрів України виділив на вказаний задум 1 млн 32 тис. грн. та справедливе обурення депутатів, яких практично поставили перед фактом, що для виконання «ідеї-фікс голови РДА» їм потрібно віднайти в бюджеті Шполянської ОТГ ще 9 млн грн – іншими словами відірвати від інших галузей та вкласти у фонтан. Тоді, після довгих суперечок, депутати зійшлися на думці, що останнє слово у цьому питанні повинно бути за думкою самих жителів Шполянської громади.
Словом, долю цього питання і мали вирішити шполяни, які зібрались 2 жовтня на відкриті громадські слухання у сесійній залі міської ради. Напередодні, для детального вивчення думки якомога більшої кількості жителів міста, міська рада провела опитування містян, де у формі анкет запропонувала шполянам обрати кращий варіант для втілення в життя, де першим було питання реконструкції постаменту колишнього пам’ятника Леніну на площі Героїв Майдану у Шполі з облаштуванням фонтану, а другим — ремонт водогону в районі цукрового заводу та проведення реконструкції водопровідної мережі південно-східного масиву.
І, як повідомила на громадському слуханні секретар міської ради Тетяна Каландирець, в анкетному опитуванні взяло участь 2608 громадян міста.
— За підрахунками, 2411 шполян вважають, що за можливості ці кошти потрібно переспрямувати на реконструкцію водопровідної мережі у місті. Питання ж облаштування фонтану на місці постаменту колишнього пам’ятника Леніну підтримали лише 197 осіб з усіх опитаних, — зазначила Тетяна Валентинівна.
Не обійшлось у залі і без дискусій. Більшість присутніх, серед яких переважно люди старшого покоління, висловлювались за першочерговість вирішення гострої проблеми у Шполі – нестачі якісної питної води. Представники молодого покоління – за реконструкцію площі, аби було де відпочивати сім’ями. Загалом думка присутніх розділилась за принципом: «Моя хата з краю, я нічого не знаю» – тобто про фонтани мріють ті шполяни, які не мешкають в мікрорайонах, де питна вода – це розкіш.
Директор Шполянської станції юних техніків Лілія Усик після детального вивчення постанови КМУ про виділення державних субвенцій іншим районам області, відмітила, що там кошти пішли на більш значимі соціальні потреби – школи, дитсадки, позашкілля, заклади охорони здоров’я.
— Чому ж у Шполі немає важливіших потреб, аніж реконструкція площі? Звичайно, такі перевтілення важливі, але чомусь районна влада не звернула уваги на нагальність пріоритетів для людей, з якими вони проживають у спільному місті, — констатувала з обуренням Лілія Олександрівна.
Жителька вулиці Чехова Марія Коваленко висловила загальну зневіру до всієї влади.
— Проживаючи багато років на вулиці, де питна вода отруєна хімікатами із колишнього підприємства «Сільгоспхімія», ніхто жодного разу не поцікавився, як ми готуємо їжу, що ми даємо пити своїм дітям? Лише кожного разу чуємо передвиборчі обіцянки від кандидатів про першочерговість вирішення проблеми питної води у Шполі. Але віз і нині там! — зазначила Марія Костянтинівна.
Представники райдержадміністрації, присутні у залі, «кидали й інші закиди», мовляв, знайшли за що лавочки встановлювати, клумби з квітами облаштовувати, плитку стелити, то знайдете й на фонтан… на що голова Шполянської об’єднаної територіальної громади Сергій Кравченко відповів:
— Якби за ці кошти можна було і проектно-кошторисну документацію виготовити, і реконструювати площу, щоб втілити в реальність заплановане головою райдержадміністрації, то ніхто б і не вагався. А так до цього мізерного мільйона потрібно знайти ще мінімум 9, аби довести діло до ладу. А де їх взяти? Потрібної ж суми наразі немає в бюджетах ні районної, ні міської рад. Та ще й у час, коли перед міською радою стоїть більш пріоритетне завдання щодо вирішення проблеми з будівництва водогону на південному масиві міста. Чи розумно буде спрямувати кошти простих українців, які платять податки на те, аби хтось поставив собі «галочку» і відрапортувався про це перед вищим керівництвом? — зазначив він.
Зрештою, після довгих суперечок учасники громадських слухань все ж прийняли відповідне рішення і більшістю голосів (68 осіб) проголосували за зміну цільового призначення державної субвенції і спрямування виділених коштів на вирішення найболючішої проблеми міста — ремонт водогону у районі цукрового заводу та реконструкцію водопровідної мережі південно-східного масиву. 9 осіб підтримали реконструкцію площі Героїв Майдану та облаштування на ній фонтану, 1 — утримався.