Коли повністю зникнуть черги на АЗС та впадуть ціни

Ситуація на ринку пального суттєво покращується. Але все ще можна побачити черги та відсутність бензину чи дизелю на АЗС. 

Обсяг імпорту у червні виріс в 10 разів порівняно з обсягами, які Україна імпортувала у березні цього року – до 600 тисяч тонн. Про це повідомила перша віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко в ефірі телемарафону, передає 24 канал.

Коли зникне дефіцит

Україна поступово насичує ринок пального. Спочатку це відчувають західні області, а вже потім східні. За словами Свириденко, на Заході вже майже відсутні черги на АЗС, а ринок – повністю насичений. Наразі працюють над тим, щоб досягти такого рівня запасів і на Сході України.

Що буде з цінами

Щоб розв'язати проблему дефіциту, потрібно і надалі збільшувати обсяги імпорту. Як пояснює міністерка, це впливатиме на ціни. Річ у тім, що уряд зараз не регулює ціни на пальне. Відповідно ціна формується виключно на попиті та пропозиції. Як тільки пропозиція задовільнятиме попит, тоді ціни можуть врегулюватися.

Це вже сталося з газом, який подешевшав на 2 гривні. Якщо Україна такими ж темпами продовжить насичувати ринок дизелем та бензином, як це робить останні 3 місяці, то й на ці види пального ціна впаде, переконана Свириденко.

Свириденко пояснила, за якою пріоритетністю забезпечують пальним в Україні:

У першу чергу пальне йде на потреби ЗСУ та всього блоку оборони.

Далі виділяють пальне, щоб забезпечити роботу комунальних служб.

Після цього у списку пріоритетності стоять аграрії: минулих місяців їм потрібне було пальне для посівної, тепер – для збору врожаю.

Відповідно останніми у списку пріоритетності є звичайні покупці, які заправляються на АЗС.

Міністерка наголосила, що потрібно розуміти важливість цієї пріоритетності і того, що уряд робить все можливе адміністративними методами, щоб подолати дефіцит в умовах війни.

Свириденко також пояснила, чому на деяких АЗС досі порожнє табло з цінами. Все тому, що для операторів АЗС важливо мати запаси пального. До війни вони запасалися пальним на 14 днів. У критичні моменти під час війни на українських АЗС був запас всього на 2 – 3 дні, зараз він в середньому складає 6 – 7 днів. Коли заправки дійдуть до довоєнних рівнів запасів, тоді зникне і дефіцит, і черги.