Конкурс «Литаври-2016» визначив найкращих

Вже всімнадцяте поспіль, починаючи з 1999 року, в Лебединському НВК №2 відбувається дитячий пісенний фестиваль під назвою «Лебединські литаври». Зазвичай він присвячений Дню захисту дітей, який відзначається і в Україні, і в світі. Метою цього фестивалю є надання можливості кожній дитині спробувати себе у вокальному мистецтві, продемонструвати свої артистичні здібності, відчути підтримку дорослих, адже, крім того, що за конкурсантів приходять вболівати рідні, сусіди, друзі, організатори фестивалю обов'язково відзначають всіх юних артистів окремими но-мінаціями та грошовими преміями, подарунками.

Всі конкурсанти дуже хвилювались, адже вийти на сцену перед глядачами складно і відповідально. Однак виступи були успішними і нагороджувались аплодисментами глядачів, квітами від мам і тат, бабусь і дідусів, друзів. Тим паче, що всі пісні були українськими, патріотичного спрямування. Компетентне журі ретельно оцінювало кожен виступ дітей. До його складу ввійшли: вчитель музики Лебединської школи №2 Ілля Коливай, директор Лебединського будинку культури Володимир Кононенко, художній керівник будинку культури Анатолій Задвірний, художній керівник будинку культури с. Лип’янка Микола Темненко. Конкурсанти представили 20 художніх номерів і журі було непросто визначитись з підсумками та визначити призові місця.

Переможцем фестивалю «Лебединські литаври-2016» в номінації «Гран-прі фестивалю» став дев’ятикласник Павло Колочкін, який виконав відому українську пісню «Чорнобривців насіяла мати».

Виконання цієї пісні вразило всіх глядачів і журі, так проникливо, щиро і ніжно лунали слова про рідну матір та безмежну любов до неї, і сльози забриніли на очах у жінок, що були присутні на святі. Тому журі нагородило Павла ще й номінацією «Чарівний голос», адже він і справді всіх зачарував. Друге місце виборола в номінації «Золотий голос фестивалю» семикласниця Дарина Таранець із піснею «Ой, говорила чиста вода», яку вона виконала настільки майстерно, що журі визначило її перемогу ще в одній номінації — «Родзинка фестивалю». Третє місце в номінації «Шлягер фестивалю» розділили два конкурсанти, які виконали пісні про Україну: другокласниця Оля Колочкіна і семикласниця Катя Мишоловка. Цікавими були всі виступи, зокрема, першокласника Ісака Владика — номінанта «Глядацьких симпатій», пісня якого присвячена дідусю і бабусі, в номінації «Відкриття фестивалю» переміг третьокласник Алекс Орефіче — італієць, який виконав пісню про Україну і зірвав бурхливі оплески глядачів, а Ростик Живолуп переміг в номінації «Володар сердець». Майстерно вели фестиваль і представляли конкурсантів дев’ятикласниці Вікторія Науменко і Таміла Глушко. Доки журі підбивало підсумки, перед глядачами виступили з концертом: переможець «Лебединських литаврів-2015» Ксенія Криворучко, вчитель музики, яка готувала конкурсантів, Юлія Лагутіна, гурт учнів 7—8 класів, квартет вчителів та всі конкурсанти з фінальною піснею «Заспіваймо пісню за Україну».

Традиційно головним спонсором проведення нашого дитячого свята стало підприємство, відоме і в Україні, і за її межами — ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» (директор — Анатолій Ткаченко) та приватний підприємець Людмила Жовнір. Саме завдяки спонсорам всі діти були нагороджені і отримали задоволення від участі в конкурсі. Ми щиро вдячні за підтримку і допомогу нашим спонсорам, які ніколи не бувають байдужими до проблем дітей і завжди допомагають реалізувати цікаві і корисні проекти.

Лідія ОСАУЛА, директор Лебединського НВК №2.