КОНКУРСНИЙ ТИЖДЕНЬ ТАЛАНТІВ ШПОЛЯНЩИНИ

ЗНАЙ НАШИХ!

 

Для талантів Шполянщини минулий тиждень видався досить напруженим. Так, 30 березня Платон Ткаченко їздив до Хмельницького на конкурс бандуристів, Софія Домчук побувала на Черкаському обласному відбірковому конкурсі ХV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута-2017». А учні Шполянської дитячої школи мистецтв та Сигнаївської музичної школи взяли участь у обласному конкурсі «Пісенна райдуга-2016».

У Платона Ткаченка —
черговий диплом

Конкурс «Золоті струни», в якому нещодавно брав участь юний бандурист, учень по класу бандури викладача Шполянської дитячої школи мистецтв Катерини Сташенко Платон Ткаченко (концертмейстер Тетяна Чебан), проводиться у м. Хмельницькому вже втретє.

Цього разу у ньому було зареєстровано 196 учасників із 11 областей України, які змагалися у трьох номінаціях: «Ансамблі», «Солісти-інструменталісти», «Солісти-вокалісти» та чотирьох вікових категоріях.

Наш Платончик у номінації «солісти-вокалісти» гідно показав себе на цьому фестивалі і привіз додому Диплом першого ступеня.

Для юного бандуриста це є ще однією сходинкою у здобутті творчого досвіду і випробування себе.

Софія Домчук —
серед кращих

Минулого тижня талановита дівчинка зі Шполянщини Софійка Домчук взяла участь у Черкаському обласному відбірковому конкурсі ХV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута-2017».

Конкурс є четвертим (попередні відбувалися у Полтаві, Львові, Вінниці) серед 25-ти конкурсів, що пройдуть з березня по листопад 2016 року в усіх 24 областях України та м. Київ, відповідно до Плану роботи Міністерства культури України. Конкурс проходив у актовому залі Черкаського державного технологічного університету.

За офіційною інформацією сайту фестивалю, в ньому конкурували 45 солістів та гуртів з районів та міст Черкаської області у номінаціях: «український автентичний фольклор»; «популярна музика»; «акустична музика» та «рок-музика».

Переможці конкурсу (конкурсанти, які виконали усі вимоги конкурсу, їх конкурсні пісні відповідали творчій концепції фестивалю) отримали право брати участь у фінальних змаганнях фестивалю «Червона рута», що відбудуться у 2017 році в одному з найбільших міст України.

У номінації «популярна музика», в якій виступала Софія, вона потрапила до резервної кількості учасників, які виконали більшість конкурсних вимог і можуть отримати право брати участь у фінальних змаганнях фестивалю «Червона рута» на рівні з переможцями обласних відбіркових конкурсів.

Варто зазначити, що фестиваль «Червона рута» є своєрідною творчою лабораторією, яка відкриває нові імена, здійснює цілеспрямований пошук та підтримує молодих, ще невідомих музикантів.

Як поінформував газету начальник відділу культури та туризму Шполянської райдержадміністрації Анатолій Лозовий, Софія Домчук має намір взяти участь і у міжнародному фестивалі «Разом», який проходитиме у м. Кітен в Болгарії на узбережжі Чорного моря в липні цього року.

Тож сподіваємося, що на цих конкурсах дівчинці усміхнеться Фортуна і вона достойно представить і нашу Шполянщину, і Черкащину, і всю Україну!

Радісною виявилась
«Пісенна райдуга»

Справді веселим і радісним став фестиваль «Пісенна райдуга», що проходив у м. Черкаси 2 квітня, для учнів Шполянської дитячої школи мистецтв та Сигнаївської музичної школи. Гідно представивши себе на цьому фестивалі, вони повернулися з гарними враженнями і... перемогами.

Перше, друге та третє місця в номінації «народний спів» жанру «українська класика» вибороли учні із Сигнаївки, викладача Ірини Підмогильної: дует у складі Альони Черевко та Насті Корзунової (1 місце), Богдана Орел (2 місце), Альона Черевко (3 місце).

Двома дипломами другого ступеня за перемогу у конкурсі нагороджені учні Шполянської дитячої школи мистецтв викладача Валентини Каландирець — Леся Ткаченко та Софія Немна.

Конкурсна пора триває. Тож нашим талановитим дітям час готуватися і здобувати нові перемоги.

Лариса БАЧИНСЬКА.