Користування земельною ділянкою повинно посвідчуватися договором оренди землі

До першого січня 2002 року на території району за межами населених пунктів рішеннями місцевих рад, відповідно до законодавства, яке діяло на той час, громадянам та товариствам городників було надано у користування земельні ділянки для ведення городництва та особистих підсобних (селянських) господарств. На сьогодні зазначені земельні ділянки є для жителів району основним засобом виробництва сільськогосподарської продукції для задоволення особистих потреб.

Відповідно до вимог чинного законодавства користування земельною ділянкою повинно посвідчуватися договором оренди землі, який зареєстровано в установленому порядку. Враховуючи вищенаведене та з метою забезпечення умов для ефективного використання земельних ділянок, для оформлення права оренди, громадянам-користувачам вищезазначених земельних ділянок необхідно:

1. Звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (м. Черкаси, вул. Смілянська, 118) з клопотанням стосовно надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, із зазначенням орієнтовної площі, цільового призначення, місця розташування земельної ділянки та бажаного терміну оренди.

До клопотання потрібно додати:
• копію паспорта громадянина та ідентифікаційного номера;
• обґрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням передбаченої діяльності на земельній ділянці;
• викопіювання бажаного місця розташування земельної ділянки з урахуванням раціональної організації території і компактності землекористування (по кожній ділянці окремо);
• довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями;
• довіреність, на підставі якої інтереси заявника (громадянина) представляє його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).

2. Після отримання дозволу потрібно замовити розроблення документації із землеустрою. Документацію рекомендуємо замовляти у територіальних підрозділах державних підприємств: «Центр ДЗК» (м. Шпола, вул. Червоноармійська, 1, 3-й поверх, тел. №5-21-28, моб. (093)344-18-31 та «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (м. Шпола, вул. Леніна, 4, кім. 304, тел. 5-31-81).

3. Із розробленою та погодженою в установленому порядку документацією із землеустрою необхідно звернутися (через центр надання адміністративних послуг (м. Шпола, вул. Пролетарська, 60)) до відділу Держгеокадастру у Шполянському районі стосовно реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

4. Після реєстрації земельної ділянки потрібно звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області з клопотанням щодо затвердження проекту землеустрою, передачі земельної ділянки в оренду та для укладення договору оренди землі.

5. Із рішенням (наказом) про передачу земельної ділянки в оренду та укладеним договором оренди землі громадянам необхідно звернутися до реєстраційної служби Шполянського районного управління юстиції (м. Шпола, вул. Леніна, 36-Б) для реєстрації права оренди землі.

Сергій ЗАЄЦЬ, в.о. начальника відділу Держгеокадастру у Шполянському районі.