Кредити для фермерів

   Від 18 липня 2017 розпочався конкурс на отримання фінансової підтримки аграріями в рамках бюджетної програми «Надання кредитів фермерським господарствам». Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. грн, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Загальна сума коштів, що будуть розподілені, становить 65 млн грн.

До участі в конкурсі допускаються всі фермерські господарства, окрім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство, які перебувають у стадії ліквідації, а також у яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.

   Умови конкурсу оголошено Українським державним фондом підтримки фермерських господарств. Конкурс проводиться в два етапи:

1. Регіональні комісії Укрдержфонду з визначення переліку фермерських господарств, що претендують на одержання фінансової підтримки, здійснюють приймання заявок та документів від фермерських господарств щодо участі у конкурсному відборі та формують відповідні реєстри.

2. Конкурсною комісією Укрдержфонду з питань надання фінансової підтримки фермерським господарствам проводиться конкурсний відбір фермерських господарств, що отримали право на одержання фінансової підтримки згідно з визначеними критеріями та формами.

   Подання заявок та документів від фермерських господарств щодо участі у конкурсному відборі триватиме з 18 липня до 16 серпня 2017 року включно. Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.

   Перелік документів, які подаються для участі у конкурсі, визначено постановою Кабінету Міністрів України № 1102 від 25 серпня 2004 року (зі змінами).

   Детальніше можна ознайомитися на сайті Українського державного фонду підтримки фермерських господарств за посиланням: http://udf.gov.ua

 Держпідтримка для придбання сільгосптехніки

   У рамках держпідтримки аграрних виробників на 2017 рік виділено 550 млн грн. Цього року компенсацію за придбання сільгосптехніки збільшено з 15% до 20%, а державний ПриватБанк є одним з учасників даної програми. Часткова компенсація вартості техніки та обладнання вітчизняного виробництва в ПриватБанку діє згідно з Постановою КМУ №130 від 01.03.2017. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України затвердило перелік техніки українських виробників, 20% вартості якої компенсується за рахунок коштів державного бюджету. До зазначеного переліку увійшло 40 українських виробників — майже 800 видів і марок техніки та обладнання.

  Щоб отримати компенсацію за придбану техніку, сільгоспвиробнику достатньо подати до банку заявку та підтверджуючі документи про її придбання. У місячний термін Мінагрополітики перераховує кошти банку, який у свою чергу за один день компенсує покупцю 20% від вартості придбаної техніки без ПДВ.

   Повний перелік умов для виплати компенсації наведено в Постанові Кабінету Міністрів. При цьому найголовнішими умовами є придбання техніки або устаткування саме у виробника — учасника програми та оплата купівлі через уповноважений банк, у тому числі ПриватБанк. Аграріям, бюджет яких не передбачає купівлю техніки, ПриватБанк оформляє кредитну лінію. Якщо сільгосптехніку вітчизняного виробництва з затвердженого переліку оплачено через державний банк, банк допоможе отримати компенсацію. Подання заявок на компенсацію — на офіційному сайті. ПриватБанк пропонує сільськогосподарським підприємствам пакет продуктів і послуг, який максимально враховує специфіку ведення агробізнесу і забезпечує цілодобове обслуговування для швидкого та зручного керування грішми підприємства. Повний комплекс рішень для агробізнесу та відповіді на поширені питання розміщені на сайті ПриватБанку.

  На сьогоднішній день рахунок у ПриватБанку мають більше 780 сільгоспвиробників Черкащини — підприємців та юридичних осіб, що мають змогу компенсувати 20% вартості закупленої сільгосптехніки.