Квіти загиблим, молебень, тематичні заходи: шполяни відзначили День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи шполяни відзначили покладанням квітів, хвилиною мовчання та молебнем за Героями Небесної Сотні і загиблими в ООС воїнами.

Цього дня біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні відбувся мітинг, у якому взяли участь представники влади ОТГ та району. Звертаючись до присутніх, керівники згадали борців за волю України та знакові події двох революцій у країні – Помаранчевої революції (2004 р.) та Революції Гідності (2013р.). І хоча минула шоста річниця початку Євромайдану, подвиг тих, хто віддав своє життя, захищаючи національні інтереси української держави та її європейський вибір, назавжди залишиться в пам’яті жителів Шполянщини.

У другій половині дня, про те, що означає Гідність та Свобода розповіли молодші жителі громади — учні загальноосвітніх закладів міської ОТГ. Захід під назвою «Шлях до Гідності» відбувся у Шполянській дитячій школі мистецтв. Школярі кожної школи об’єднаної громади показали, як вони прагнуть жити у вільній, демократичній, суверенній, державі. Розповіли про красу рідної мови, яку українці важкою ціною зберігали протягом століть, про честь і гідність нації і про героїв, які назавжди залишаться у пам’яті українського народу.

Лідія Маєтна, депутат міської ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ»: «Хотілося б, щоб ентузіазм не вичерпувався»

— Хотілося б, щоб той ентузіазм, з яким українці вийшли на Майдані, не полишав народ, щоб він не вичерпувався. І щоб це все вилилось у практичні зміни на покращення нашого життя, адже дуже гірко усвідомлювати, які втрати нині несе Україна. Якби війна закінчилась, хлопці повернулись додому і змогли нормально жити, і, головне, знали, заради чого усе починалось. Поки що ми цього не бачимо. Зміни тривають, і цей процес дуже довгий, це зрозуміло. Він не може відбутись за день-два, але ж хочеться бачити більші зміни, і щоб не було боляче від того, що люди гинуть, а принципу завершення процесу не видно.