Квітка Цісик

Квітка Цісик народилася в 1953 році в Нью-Йорку у родині українських емігрантів з Прикарпаття. Батько був скрипалем, тож, не дивно, що і його діти ― Марія та Квітка ― отримали му­зичне виховання.
Її голос звучав у оперних та естрадних залах, рекламних ро­ликах, але найширше визнання вона отримала як виконавиця ук- раїнських народних пісень. Касе­ти з її альбомами «Пісні України» та «Два кольори» поширювалися між людьми на Україні.
Так сталося, що приїхати до своїх найвідданіших слухачів, котрі навіть не уявляли як во- на виглядає, їй не довелося. Єдиний візит Квітки на історичну батьківщину предків відбувся у 1983 році, коли про жодні концер­ти і мови не могло бути.
Вона померла у 1998-му, не доживши кількох днів до свого 45-річчя, від раку молочної залози. Так сталося, що від цієї ж хвороби також померли її мама та сестра. У пам'ять про українську зірку Квітку Цісик засновано благодійний фонд, який закуповує і передає на Україну мамографічне обладнан­ня.
Епіграфом до другого альбо­му пісень Квітка обрала такі сло­ва: «Ця збірка пісень — бажання мого українського серця вплести радісні нотки в розпатлане життям полотно, на якому вишита доля нашого народу».