ПОДАРУНОК ВІД ЮВІЛЯРА
Весело, гамірно, з розвагами та піснями минули ці вихідні у селі Лебедин. Місцевих жителів об’єднало святкування 170-річчя Лебединського насіннєвого заводу.
Ювіляр влаштував землякам велике святкування, що поєднало у собі одразу три важливі події.
Традиційно у ці серпневі дні громада Лебедина відзначає День села, який кілька років тому об’єднали із храмовим святом — Преображенням Христовим, на честь якого ще 190 років тому в селі була збудована церква. А оскільки історія села та заводу нерозривно пов’язані, то і святкування влаштували спільне.
Тож 21 серпня центр Лебедина перетворився на місце святкових вітань, веселощів, конкурсів та розваг.
Сюди поспішали дорослі й діти не лише із сільських вулиць, а й зі Шполи та сіл району, навіть із обласного центру.
Розпочалися урочистості біля приміщення сільської ради, де пройшла церемонія відкриття щойно встановленого пам’ятного знака Тарасу Шевченку.
Перерізали символічну стрічку та представили ще один — восьмий спомник Великому Кобзарю на Шполянщині — голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко і сільський голова Лебедина Олексій Рудас.
А на великому стадіоні, що знаходиться в самому серці Лебедина, вже лунала музика.
Тут відкрилося 15 майданчиків для дітей, де хлопчики й дівчата могли спробувати себе у ролі пожежних, гончарів, лікарів, аграріїв тощо.
Проявивши свої таланти у цьому «Містечку професій», можна було навіть заробити гроші, але не у гривнях, а в особливій місцевій «валюті» — «лебединських насінинках». Зароблені купюри дітлахи витрачали у «Диво-лавці сувенірів».
— Мені дуже сподобалася професія пожежного, а ще білше, що я заробив гроші і купив собі «Монополію», — поділився враженнями 10-річний Сергійко.
Тим часом гостей свята розважали ляльки-велетні, артисти на ходулях та персонажі класичних творів, свої вироби демонстрували народні умільці. А у фотозоні кожен охочий солом’яних декорацій і отримати на згадку фотомагніт із власною світлиною.
— Дуже раді, що не забули про людей, — зазначає жителька Лебедина Марія Іванівна. — Такого свята у нас ще ніколи не було. Діти взагалі у захваті, адже для них тут стільки розваг, і всі вони безкоштовні. Ніяк не можу відтягти онуку від батута.
Неподалік діяла виставка, де чорнобілі та кольорові світлини нагадали лебедицям про те, якими колись були і якими стали Лебединський насіннєвий завод та мешканці села.
Ті ж, хто був впевненим у своєму знанні історії рідного краю, могли взяти участь у вікторині та виграти цінні подарунки і призи. Загалом перевірити знання з історії та сьогодення села та заводу, спробували понад півтисячі гостей свята.
— Не один рік працюю на заводі, і думав, що знаю про нього багато. Але мені випало історичне запитання про засновників цукроварні, тут мене і підловили. Сподіваюся виграє моя дружина, яка стоїть в черзі на лотереї. А загалом — все чудово, — розповів Олександр.
Неабиякі емоції вирували і під час показових виступів силачів та змагань на здобуття першості у богатирській силі. Проводив богатирські ігри заслужений майстер спорту, дворазовий чемпіон світу зі стронгмену Віктор Юрченко.
Урочиста мить настала близько вечірньої години. Зі святом усіх присутніх привітали зі сцени сільський голова Лебедина Олексій Рудас, директор Лебединського насіннєвого заводу Анатолій Ткаченко та голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб.
Концертну програму розпочав гурт «Дебош», який добре «розігрів» людей перед появою на сцені головної гості свята — Тіни Кароль. Впродовж години радувала вона лебединців і гостей улюбленими відомими хітами, серед яких найемоційніше сприйняли пісню «Моє ім’я Україна», засвітивши в унісон тисячі вогників мобільних апаратів. На завершення небо над Лебедином вкрилося яскравими феєрверками, а біля сцени вправні фаєрмени подивували всіх «грою з вогнем».
Тож вийшло так, що іменинник-ювіляр — Лебединський насіннєвий завод — у цей святковий день сам подарував безліч подарунків землякам. А навзаєм отримав ще більше — вдячність та щиру радість великих та маленьких лебединців.
Наталія СТОРЧАК.
Фото Віктора КРАВЧЕНКА і Наталії СТОРЧАК.