Лебединський рій — серед кращих в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Юні джури та лелі рою «Гайдамаки» І та ІІ сотень з числа учнів Лебединських НВК №2 та №3 Лебединського козацького куреня імені Петра Дорошенка вдруге захищали честь району в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячої військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Впродовж трьох травневих днів у селі Яблунівці, що на Смілянщині, 18 роїв проходили козацький вишкіл і одночасно вирішували, хто представлятиме Черкащину на всеукраїнському рівні.

До складу рою входили молоді козаки та джури Володимир Коваленко (сержант козацтва, ройовий), Олександр Ляльков (писар рою), Таміла Лифар (сержант козацтва, наказний ройовий), Валентин Хоменко (сержант козацтва, бунчужний рою), Віталій Онищенко (осавул рою), Софія Келеман (молодший сержант козацтва, хорунжий рою), Ірина Тарасанко (скарбник рою) та Вікторія Горбенко (обозний рою). Учасники з Городищенського, Драбівського, Звенигородського, Золотоніського, Кам’янського, Катеринопільського, Лисянського, Маньківського, Смілянського, Уманського, Христинівського, Черкаського, Чигиринського, Чорнобаївського, Шполянського районів та міст Черкаси, Сміла, Умань змагалися у таких випробуваннях: «Впоряд» (стройова підготовка), «Таборування» (облаштування наметового містечка), «Рятівник» (долікарська допомога), «Туристська смуга перешкод», «Відун» (історична вікторина), «Добре діло» (звіт про роботу рою протягом року), «Квест», стрільба з пневматичної гвинтівки та «Ватра» (мистецький звіт рою).

Під час гри «Сокіл», аби поспілкуватися з учасниками, ознайомитися з умовами проживання та особливостями проведення гри, до юних українських лицарів завітав Олег Петренко, депутат Верховної Ради, голова комітету з національно-патріотичного виховання. Наші «Гайдамаки» здобули перемогу в «Квесті», були другими на «Ватрі» та в конкурсі «Добре діло козака», стали третіми в конкурсі «Впоряд», четвертими в організації «Бівуака», шостими в загальній програмі «Рятівник», сьомими — в стрільбі, на смузі перешкод та інте-лектуальному турнірі «Відун». Ці результати наближали лебединський рій до загальнокомандного призового місця, але журі віддало перевагу роям з Черкас, Смілянського району (рій «Терен» неодноразово був переможцем та призером ІІІ етапу гри) та господарям зі Сміли. Отже, другий рік поспіль лебединці стали четвертими.

Поїздка на гру стала можливою завдяки меценатам — Групі компаній «ЛНЗ» в особі Анатолія Ткаченка та Михайла Богача, приватним підприємцям Ігорю Кукурузі та Манукяну зі Шполи, Петру Волику, Леоніду Пелиху, Ігорю Бойку, Сергію Чеголі, Володимиру Колотилу, Миколі Карасюку з Лебедина. Вітаємо юних патріотів та їх керівників-педагогів зі славного Лебедина, бажаємо нових успіхів, приємного літнього відпочинку, незабутніх спогадів про напружений і цікавий козацький вишкіл.

Сергій ОСАУЛА, директор Лебединського НВК №3, крайовий отаман Черкаського обласного козацького товариства імені полковника Корсунського Івана Золотаренка Міжнародної асоціації «Козацтво».