Лідія Осаула шанує традиції українського козацтва

Ювілейні дати приходять, як правило, несподівано. Особливо, коли за планами, їх утіленням, переборенням малих і великих проблем ніколи зупинити мить. Такий ритм життя повною мірою характеризує директора Лебединського НВК №2 Лідію Іванівну Осаулу.

Теплого серпневого дня 1985 року переступила поріг Лебединської школи №2 випускниця Полтавського педагогічного інституту, вчитель історії Осаула Лідія Іванівна. І з того часу школа стала її другою домівкою. Діти, батьки, вчителі відразу полюбили доброзичливу, розумну, енергійну вчительку. А вже через 10 років Лідія Іванівна очолила колектив школи. З того часу її життя - це учні, зошити, журнали, недоспані ночі.

Давно відома істина: життя у селі є, якщо працює школа, якщо сільськими вулицями галаслива дітвора щодня весело крокує до неї і все довкола наповнюється щасливим дитячим гомоном. Тому Лідія Іванівна робить все для того, щоб школа квітувала, процвітала і була осередком творчості, ентузіазму, патріотизму молодого покоління.

Стиль її роботи з колегами і учнями — співробітництво. Уважний погляд, врівноважені інтонації, делікатність. Вона не тільки талановитий вчитель, але й чуйна Людина. Та основна її риса — працьовитість. Це справжня бджілка на освітянській ниві.

Робочі будні Лідії Іванівни характеризуються вмінням поєднувати педагогічну діяльність з управлінською. Її спокійний, врівноважений підхід до виконання поставлених державою завдань у забезпеченні якісної освіти та виховання підростаючого покоління передається педагогічному колективу, і вміло побудований у школі Корабель Знань впевнено долає бурхливе море сучасних освітніх процесів. Лідія Іванівна є вмілим керівником, незаперечним авторитетом серед колег, добрим наставником для дітей.

Вона постійно знаходиться у пошуку нестандартних варіантів навчальної діяльності і засобів формування виховного простору, вміє направляти всі зусилля школи на здійснення її експериментальної місії, ефективно працювати з батьками та громадськістю, переживати за успіхи та невдачі учнів. На її глибоке переконання нетрадиційний погляд на традиційні речі допомагає перетворити працю на задоволення, а школа і вчитель - єдине ціле і повинні дивитися на себе очима учнів. Як керівник, вміє цінувати індивідуальність працівника за те, що він уміє робити краще за інших, а не докоряє йому тим, чого він не вміє. «Організація — усьому голова» — цю формулу успіху директор прищеплює кожному педагогу і своєю щоденною працею намагається це доводити, займаючи активну життєву позицію, перебуваючи у постійному творчому процесі.

Інноваційному полю її діяльності притаманний пошук однодумців, які володіють новою ментальністю, здатні бути носіями сучасної ідеології освіти Як підсумок доювілейних літ можна перерахувати різні набутки Лідії Іванівни — ініціатор створення учнівського самоврядування, робота з обдарованими дітьми, створення шкільного музею, участь у районній творчій групі, співавтор районної та сільської книг про Голодомор та ряд книг з розвитку освіти на Шполянщині, організатор щорічного фестивалю «Лебединські литаври». Проводить велику краєзнавчу роботу, а саме подорожує з дітьми визначними місцями України. Активно бере участь у художній самодіяльності. Лідія Іванівна займається ще й громадською діяльністю села. Постійно односельці обирають її депутатом сільської ради. Вона є патріотом України, тому була активною учасницею Євромайдану, усією шкільною громадою збирала продовольство для наших військових, якізнаходяться в зоні АТО.

Лідія Іванівна підтримує традиції українського козацтва, тому є сотником другої Лебединської козацької сотні.

Наша ювілярка має повне право пишатися своїм ужинком на освітянській ниві. Основа цих досягнень — розум, працелюбність, дар працювати з людьми, уважність і доброзичливість, наполегливість і тактовність, про-фесіоналізм і компетентність, почуття нового притаманні Лідії Іванівні. І всі ці якості вона успішно «вирощує» й плекає у своїх колег та учнів.

Шановна Лідіє Іванівно, тож прийміть щиросердні вітання із Золотим — 50-літнім ювілеєм! Ця дата — свідчення виваженої зрілості, мудрості, досвіду, яка разом з тим відкриває нові горизонти та перспективи. Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця зробили вагомий внесок у розвиток та процвітання нашої школи.

Не лише у цей день — а щодня, Ви заслуговуєте найвеличніших, найніжніших слів і найкрасивіших квітів. Чарівна жінка, талановитий науковець, мудрий керівник, високопрофесійна, дипломатична, наполеглива, рішуча, турботлива — скільки ще можна нанизувати епітетів, які характеризують Ваш образ? Скільки хорошого вже Вами зроблено, а скільки ще треба зробити!

Тож нехай Ваша плідна праця й надалі буде щедрою на життєдайні плоди, повагу та любов! Бажаємо Вам незгасного творчого горіння, великого людського щастя, добробуту, миру і злагоди. Нехай здійсняться всі Ваші творчі задуми, і кожен день буде осяяний любов’ю і взаєморозумінням, а міцне здоров’я та гарний настрій стануть запорукою Вашої успішної праці, бажанням і надалі засівати освітянську ниву добірним зерном розумного слова й непересічної думки. Хай завжди Вас оточує людська повага, прихильність друзів та щирість оточуючих!

Нехай оберігає Вас Всевишній від усяких негараздів і тривог!

Педагогічний колектив Лебединського НВК №2.