Лікуємо нежить народними методами

* Ріпчаста цибуля здатна позбавити нежиті за 1 день, при цьому досить її просто нарізати і вдихати пари. Більшого ефекту можна домог­тися, якщо перетерти цибулю на терці і викори­стовувати як основний компонент для інгаляцій (подібний ефект дає використання часнику).

* Для позбавлення нежиті у домашніх умо­вах можна промивати ніс розчином, до складу якого входять вода, харчова сода і йод. Як пра­вило, беруть на половину склянки води 1—2 краплі йоду і 1/4 чайної ложки харчової соди. Морська сіль (половина чайної ложки), розбав­лена в 1/2 склянки води, так само дуже ефек­тивна в позбавленні нежитю.

* Не менш важливе значення настоїв (відварів) із лікарських рослин для промиван­ня носа в боротьбі з нежиттю. Достатньо тричі промити кожну ніздрю одним із способів:

* За допомогою спринцівки (неглибоко вво­дять її в носовій вхід і починають промивання); за допомогою заварювального чайника (схи­ливши голову, вливають розчин з носика в одну ніздрю, а через іншу рідина виходить).

* Позбутися нежиті можна шляхом прогрівання носових пазух двічі на день по 15 хвилин. Для цієї процедури знадобиться по­лотняний мішечок, для його вмісту можна ви­користовувати гречку, пшоно, пісок, рис або крупну сіль, попередньо нагріті на сковороді. Заповнені мішечки прикладають до носових пазух, витримують певний час.

* За необхідності мішечки з крупою можна замінити яйцем або картоплею (звареною в «мундирі»), обгорнутими в тканину. Проте слід врахувати, що цей метод не підходить людям, які страждають на гайморит.